Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

El. MŚ 2022. Znamy sędziego meczu Andora - Polska

Już w najbliższy piątek reprezentacja Polski rozegra swój przedostatni mecz eliminacji do mistrzostw świata, które rozgrywane będą w przyszłym roku w Katarze. Rywalem "Biało-Czerwonych" będzie Andora i to właśnie tam udadzą się podopieczni Paolo Sousy. UEFA poinformowała, że sędzią tego spotkania będzie John Beaton ze Szkocji.

Gramy dalej na żywo po meczach Polaków - zobacz nasz nowy program.

Spotkanie Andora - Polska zostanie rozegrane w piątek 12 listopada o godz. 20.45 na stadionie Estadi Nacional, które pełni funkcję narodowej areny Andory. Co ciekawe, obiekt ten może pomieścić zaledwie nieco ponad trzy tysiące widzów. Sędzią piątkowego meczu będzie John Beaton ze Szkocji. Asystować mu będą David Roome i Alan Mulvanny, a funkcję arbitra technicznego pełnić będzie Nicholas Walsh. Przed monitorami VAR zasiądą Holendrzy: Kevin Blom i Allard Lindhout.

Reklama

El. MŚ 2022. John Beaton sędziował m.in. mecz Polski U-19

John Beaton to 39-letni szkocki sędzia, który od 2012 roku jest arbitrem międzynarodowym. Do tej pory poprowadził on 15 spotkań Ligi Europy, lecz nigdy nie zadebiutował w fazie grupowej Ligi Mistrzów. Mimo to jego doświadczenie jest spore, gdyż na swoim koncie ma ponad 170 meczów szkockiej Premiership, a do tego wiele spotkań eliminacyjnych i kwalifikacyjnych do europejskich pucharów i młodzieżowych mistrzostw Europy.

John Beaton w 2013 roku prowadził mecz Polski U-19 w ramach kwalifikacji do ME. "Biało-Czerwoni" przegrali wówczas z Armenią 0-1. Szkot dodatkowo sędziował mecz Lechii Gdańsk, która w lipcu 2019 roku walczyła w eliminacjach do Ligi Europy z Broendby IF. Drużyna z Trójmiasta wygrała 2-1.

El. MŚ 2022. Ciekawa sytuacja w grupie I

Na dwie kolejki przed końcem eliminacji, sytuacja w grupie "Biało-Czerwonych" jest bardzo ciekawa. Liderem w tabeli są Anglicy z 20 punktami, a za nimi znajdują się Polacy (17 pkt), Albania (15 pkt) i Węgry (11 pkt). Przypomnijmy, że pierwszy zespół awansuje bezpośrednio na mundial w Katarze, natomiast drugi będzie musiał rozegrać dwa spotkania barażowe, aby pojechać na mistrzostwa świata. Polakom do rozegrania został mecz z Andorą i Węgrami, natomiast Anglia zmierzy się z u siebie z Albanią i na wyjeździe z San Marino. Zajęcie pierwszego miejsca wydaje się niestety nierealne, jednak piłka nożna już nieraz pisała dziwne i niespodziewane scenariusze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama