Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

El. MŚ 2022. Pierwszy trening reprezentacji z Paulo Sousą

Reprezentacja Polski, szykująca się do meczów eliminacji mistrzostw świata trenowała w poniedziałek po raz pierwszy pod wodzą Paulo Sousy. W zajęciach nie uczestniczyli Bartosz Bereszyński i Karol Świderski, którzy dotrą do Warszawy wieczorem.

Polacy rozpoczną eliminacje MŚ 2022 od spotkania z Węgrami w Budapeszcie 25 marca. To będzie debiut Portugalczyka Sousy na stanowisku selekcjonera. Trzy dni później podejmą na stadionie Legii w Warszawie Andorę, a 31 marca zagrają w Londynie z Anglią.

Od poniedziałku trwa w Warszawie zgrupowanie biało-czerwonych. Z uwagi na pandemię koronawirusa odbywa się przy zachowaniu ścisłych zasad sanitarnych, podobnie jak jesienią ubiegłego roku.

Zgodnie z procedurami UEFA wszyscy mają zostać trzykrotnie sprawdzeni pod kątem koronawirusa, ale tym razem doszły jeszcze jedne badania - od razu po przyjeździe na zgrupowanie każdy przeszedł szybki test antygenowy.

Reklama

"Wszyscy przebadani w poniedziałek są zdrowi" - powiedział PAP team menedżer reprezentacji i rzecznik prasowy PZPN Jakub Kwiatkowski.

Jak dodał, żaden z piłkarzy nie narzeka również na urazy.

Od godz. 16.30 kadra trenowała na bocznym boisku Legii, ale wcześniej - przed wybiegnięciem na murawę - piłkarze przeprowadzili trening aktywacyjny na siłowni klubu z Łazienkowskiej.

Sousa miał do dyspozycji 25 piłkarzy. Brakowało Bereszyńskiego z Sampdorii Genua i Świderskiego z PAOK Saloniki.

"Obaj grali w niedzielę mecze ligowe, dołączą do nas w najbliższych godzinach. Chodzi o kwestie połączeń komunikacyjnych" - powiedział Kwiatkowski.

Zajęcia były otwarte dla dziennikarzy (wejście po wcześniejszym zmierzeniu temperatury), ale tylko przez pierwszy kwadrans pozwolono na filmowanie zajęć.

Trening rozpoczął się z udziałem wszystkich piłkarzy, a w miarę upływu czasu kolejne grupy zawodników opuszczały boisko. Najdłużej ćwiczyli ci, którzy rozegrali najmniej minut w weekend w lidze.

Na wtorek zaplanowano dwa treningi na Łazienkowskiej, a w środę przed południem kadrowicze wylecą do Budapesztu. Początek czwartkowego spotkania z Węgrami o godz. 20.45.Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje