Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Cezary Kulesza odkrywa karty. Padła konkretna data - wtedy poznamy trenera!

Sprawa zatrudnienia nowego selekcjonera reprezentacji Polski jest na ostatniej prostej - prezes PZPN Cezary Kulesza podał dokładną datę prezentacji nowego szkoleniowca "Biało-Czerwonych".

Pod koniec grudnia stało się jasne, że dalsza współpraca Paulo Sousy z polską kadrą będzie niemożliwa - Portugalczyk postawił ponad "Biało-Czerwonymi" podpisanie umowy z brazylijskim Flamengo. Jeszcze przed Nowym Rokiem ogłoszono, że kontrakt szkoleniowca z PZPN został definitywnie rozwiązany.

Od tego czasu związek rozpoczął poszukiwania nowego trenera, który podźwignąłby zadanie poprowadzenia Polaków w barażach o mistrzostwa świata 2022. Padało wiele nazwisk, zarówno z Polski jak i zagranicy, ale wciąż nie poznaliśmy nazwiska nowego selekcjonera, choć przez pewien czas niemal pewny zatrudnienia miał być Adam Nawałka.

Reklama

Cezary Kulesza ujawnia. Wtedy poznamy nowego selekcjonera reprezentacji

Teraz jednak przynajmniej wiemy na pewno, kiedy zostanie ogłoszona ostateczna decyzja co do sternika naszej narodowej kadry. Jak poinformował w rozmowie z portalem WP Sportowe Fakty Cezary Kulesza, nazwisko trenera poznamy dokładnie 31 stycznia, kiedy to zostanie on zaprezentowany na stadionie PGE Narodowym w Warszawie.

"Proszę kibiców i media o jeszcze chwilę cierpliwości, choć wiem, jakie olbrzymie emocje wzbudza ten temat. Prowadzimy ostatnie negocjacje, jest ścisłe grono kandydatów" - mówił w rozmowie z serwisem prezes PZPN.

Cezary Kulesza: Kibice dowiedzą się najszybciej, jak to możliwe

Jak stwierdził Kulesza, podjęcie decyzji trwa tak długo, ponieważ wybór spośród pretendentów to "złożony proces, a do ustalenia jest wiele szczegółów" - nie tylko dotyczących samego kontraktu selekcjonera, ale też kształtu jego sztabu.

"Zależy mi na tym, żeby ta grupa była jak najmocniejsza" - stwierdził prezes. Jak dodał, prosi o "nienakręcanie spirali informacyjnej", bowiem jeśli odpowiednia decyzja zapadnie, to kibice "dowiedzą się o tym błyskawicznie".

Polacy rozpoczną walkę w barażach o MŚ 2022 dokładnie 24 marca - wówczas na wyjeździe zmierzą się z reprezentacją Rosji.

Paweł Czechowski

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy