Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Cafe Futbol. Dlaczego Paulo Sousa nie powołał Tomasza Kędziory?

- Naszym zadaniem jest zestawienie formacji defensywnej z zawodników o różnych charakterystykach - tłumaczył Paulo Sousa podczas obszernej rozmowy w Cafe Futbol. I odniósł się do tego, dlaczego nie powołał Tomasza Kędziory oraz innych graczy. - Ten brak powołania dotyczy tylko trzech najbliższych meczów - zaznaczył.

Gośćmi Bożydara Iwanowa byli Jacek Zieliński, Jerzy Engel oraz stali eksperci Cezary Kowalski i Roman Kołtoń, a w programie można było obejrzeć obszerna rozmowę z selekcjonerem Paulo Sousą przed pierwszymi meczami eliminacji mistrzostw świata. Co ciekawe, po portugalsku, czyli rodzimym języku trenera, zatem mógł się on w pełni i swobodnie wypowiedzieć.

Kogo Paulo Sousa nie powołał i dlaczego?

- Ja i każdy z członków mojego sztabu obejrzeliśmy w ciągu tego intensywnego miesiąca około 30-35 meczów - mówił Portugalczyk. Jak mówi, w pierwszej kolejności skupił się na analizie bramek, którzy zdobywają polscy napastnicy, bowiem to właśnie ta formacja jest, zdaniem Paulo Sousy, największym atutem reprezentacji Polski i stwarza przewagę nad innymi drużynami.

Reklama

Jak mówił, nie powołał Tomasza Kędziory i kilku innych graczy, którzy wcześniej grali w reprezentacji, ale tylko w kontekście trzech najbliższych meczów eliminacji mundialu. - Cały czas mają szanse na wyjazd na Euro - mówił Paulo Sousa. Sporo miejsca poświęcił też Jakubowi Moderowi, byłemu graczowi Lecha Poznań (obecnie w Brighton). - On musi się jeszcze dostosować do gry w Anglii, ale może dać reprezentacji wiele w każdym aspekcie - zaznaczył.

Transmisja Cafe Futbol od godziny 11 w Polsacie Sport i na Polsatsport.pl. Dogrywka od godziny 12:25 na Polsatsport.pl.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje