Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Anglia - Polska. Paulo Sousa i Jan Bednarek o kontuzji Roberta Lewandowskiego

W jutrzejszym meczu na Wembley reprezentacja Polski będzie musiała radzić sobie bez Roberta Lewandowskiego. Polski napastnik będzie pauzował przez cztery tygodnie. - Kontuzja Roberta to ogromna strata - powiedział selekcjoner Paulo Sousa na konferencji przed meczem z Anglią.

W spotkaniu z Anglią nie będą mogli zagrać Mateusz Klich i Kamil Piątkowski, którzy są zakażeni koronawirusem. Ostatecznie ma zagrać Grzegorz Krychowiak, który dziś miał wykonany powtórny test i okazał się negatywny.

To nie jedyne osłabienia naszej kadry. Zabraknie też Roberta Lewandowskiego. Jego uraz okazał się poważniejszy niż na początku sądzono i będzie pauzował aż cztery tygodnie.

- Długa pauza Roberta to straszna wiadomość. Ma w klubie bardzo ważne mecze i musi być niezadowolony. Znając jego determinację musi robić wszystko, by wrócić na boisko jak najszybciej. Paradoksalnie może to wyjść mu na dobre, zachowa głód strzelania bramek na koniec sezonu - powiedział Jan Bednarek.

Reklama

Paulo Sousa wie, jak zastąpić Lewandowskiego

Zadowolony z absencji "Lewego" nie może być też selekcjoner Paulo Sousa. Jest jednak pozytywnie nastawiony i twierdzi, że ma gotowe rozwiązania na zastąpienie kapitana kadry.

- Kontuzja Roberta to ogromna strata. Jako trener muszę skupić się na szukaniu innych rozwiązań. Mamy już pewne założenia, które zastosujemy jutro. To dla nas ważny moment, by wzmocnić naszą mentalność bez najważniejszych piłkarzy, jak Robert. Piłkarze muszą pokazać swoją odporność psychiczną - przyznał Paulo Sousa.

MP

Tego jeszcze nie widziałeś! Sprawdź nowy Serwis Sportowy Interii! Wejdź na sport.interia.pl!

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL