Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Anglia - Polska bez Arkadiusza Milika?! Kluby Ligue 1 nie pozwalają na grę swoich piłkarzy poza Unią Europejską

W meczu Anglia - Polska selekcjoner Paulo Sousa będzie musiał sobie poradzić bez Arkadiusza Milika - wynika z decyzji klubów francuskiej Ligue 1 i Ligue 2. Kluby jednogłośnie podjęły decyzje, że podczas najbliższej przerwy na mecze reprezentacyjne, nie pozwolą na grę swoich zawodników poza obszarem Unii Europejskiej i Europejskiego Obszaru Gospodarczego. Jest reakcja PZPN-u na te doniesienia.

Arkadiusz Milik będzie mógł wystąpić w meczach Węgry - Polska i Polska - Andora, ale zabraknie go w spotkaniu Anglia - Polska - to oznacza decyzja, która nadeszła z Francji. Nieoficjalną informację najpierw opublikował dziennik "L'Equipe", krótko później oficjalny komunikat zamieściła strona LFP (Ligue de Football Professionel). 

Mecz Anglia - Polska bez Arkadiusza Milika?!

"Z inicjatywy prezesów klubów Ligue 1 i Ligue 2, w środę 17 marca, przeprowadzono konsultacje na temat zawodników spoza Francji i ich udziału w meczach reprezentacji. W konsultacjach wzięli udział prezesi wszystkich klubów. (...) Wobec braku zwolnienia z kwarantanny dla zagranicznych graczy udostępnionych ich drużynom narodowym, biorąc pod uwagę przepisy międzynarodowe, kluby Ligue 1 Uber Eats i Ligue 2 postanowiły zachować jednomyślność i zastosować okólnik FIFA z 5 lutego 2021 r. Kluby nie będą udostępniać zagranicznych zawodników do meczów reprezentacji rozgrywanych poza strefą UE / EOG w najbliższym, marcowym okresie" - czytamy w komunikacie. 

Reklama

Arkadiusz Milik piłkarzem Olympique Marsylia został tej zimy. W sześciu meczach Ligue 1 strzelił trzy gole, do tego dołożył jednego w meczu Pucharu Francji.


PZPN kontaktuje się z Francuską Federacją Piłkarską

PZPN od kilku dni prowadzi lobbing, aby umożliwić Milikowi, a także Robertowi Lewandowskiemu i Krzysztofowi Piątkowi, podróż do Anglii. - Zwróciliśmy się dzisiaj ponownie do Francuskiej Federacji Piłkarskiej z prośbą o informację, czy ma jakiekolwiek wytyczne od rządu w sprawie podróży piłkarzy poza Unię Europejską. Na razie nie dostaliśmy jednak odpowiedzi - powiedział Interii menedżer reprezentacji Polski i rzecznik PZPN-u Jakub Kwiatkowski.

CZYTAJ TAKŻE: Boniek o szansach Lewandowskiego, Milika i Piątka na wylot do Anglii

Reprezentacja Polski w eliminacjach mistrzostw świata Katar 2022

Dla Polski pierwsze mecze w eliminacjach mistrzostw świata Katar 2022 będą jednocześnie pierwszymi za kadencji selekcjonera Paulo Sousy. Terminarz meczów reprezentacji w marcu jest następujący:

Węgry - Polska - 25 marca
Polska - Andora - 28 marca
Anglia - Polska - 31 marca 

Bartosz Nosal, MiBi

CZYTAJ TAKŻE: Paulo Sousa o swych pomysłach na reprezentację PolskiReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL