Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Andrij Szewczenko trenerem polskiej kadry? Selekcjoner Rosji reaguje

Wielkimi krokami zbliża się mecz Rosja - Polska w barażach do mistrzostw świata. Do starcia na Łużnikach w Moskwie dojdzie już 24 marca. Walery Karpin, trener "Sbornej", nie może doczekać się wyboru nowego selekcjonera "Biało-Czerwonych".

Za niecałe dwa miesiące polscy piłkarze rozegrają niezwykle ważne spotkanie. W walce o wyjazd na na mundial w Katarze zmierzą się na wyjeździe z Rosją. Jeśli przejdą tę przeszkodę, czeka ich decydujące starcie ze Szwecją lub Czechami.

Do meczu Rosja - Polska w barażach pozostały niecałe dwa miesiące

Sytuacja w polskiej kadrze może jednak niepokoić. PZPN wciąż nie wybrał nowego selekcjonera. Prezes Cezary Kulesza nadal nie porozumiał się z żadnym z kandydatów. 

Nie wiadomo, kto przygotuje "Biało-Czerwonych" na pojedynek ze "Sborną". Taki stan rzeczy nie jest komfortowy także dla rosyjskiej strony. Otwarcie opowiedział o tym selekcjoner Walery Karpin.

Reklama

Selekcjoner Walery Karpin odniósł się do sytuacji w polskiej kadrze

- Kiedy pojawi się taki lub inny trener, będziemy wiedzieli, co robić. Wiadomo, że początkowo przygotowywaliśmy się do innej reprezentacji Polski. Trudno teraz stwierdzić, jaką drużynę zobaczymy w marcu. Nie jest jasne, na co mamy się szykować. Polska jest teraz czarnym koniem. Oczywiście, podczas przygotowań weźmiemy pod uwagę niuanse związane z pojawieniem się nowego trenera  - przyznał szkoleniowiec.

CZYTAJ TAKŻE: KULESZA SZUKA SELEKCJONERA. NIESPODZIEWANA REAKCJA TRENERA ROSJAN!

- Czy Rosja może odważnie grać z Polską? Tak, tego właśnie chcemy. Inna kwestia, czy to zadziała - dodał.

Szewczenko obejmie polską kadrę? Jest komentarz Karpina

Do pracy z polską kadrą przymierzany jest Ukrainiec Andrij Szewczenko. Sprawa budzi duże emocje ze względu na napiętą sytuację polityczną.

- Nie będzie dyskomfortu, jeśli Polskę będzie trenował Szewczenko. Nie kontaktowałem się z nim. Byłoby to dla nas spotkanie po 23 latach na Łużnikach (to nawiązanie do meczu Rosja - Ukraina w 1999 roku - przyp. red.) - zakończył. 

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy