Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Andrij Szewczenko nie będzie pracować z reprezentacją Polski? "Tego chyba nie da się przeskoczyć"

Wciąż nie wiadomo, kto zostanie nowym selekcjonerem reprezentacji Polski i zastąpi na tym stanowisku Paulo Sousę, który rozstał się z kadrą pod koniec ubiegłego roku. Jak donosi Paweł Wołosik z "Przeglądu Sportowego" fakt, że Andrij Szewczenko wciąż związany jest umową z Genoa CFC bardzo mocno komplikuje kwestię jego ewentualnego zatrudnienia.

"Szewa" pracował ostatnio z Genoa CFC, lecz po serii słabszych wyników został od drużyny odsunięty. Odsunięty, a nie - zwolniony to tutaj klucz, gdyż formalnie wciąż pozostaje pracownikiem klubu i wiąże go z nim kontrakt. Oznacza to, że aby PZPN mógł się z nim związać, najpierw konieczne byłoby rozwiązanie umowy z włoską ekipą.

To wiąże się z koniecznością wypłaty przez Genoę około 6 milionów euro, na co klub nie chce przystać. Potwierdził to Paweł Wołosik z "Przeglądu", który sytuację ocenił jasno. "Tego chyba nie da się przeskoczyć" - napisał.

Reklama

Szewczenko uznawany był za faworyta Cezarego Kuleszy, prezesa PZPN. Na kogo zdecyduje się włodarz, jeżeli próby zatrudnienia Ukraińca ostatecznie zakończą się fiaskiem? Tego nie wiadomo, choć ostatnie godziny przyniosły następne, interesujące informacje. Interia sprawdziła, że pracą z naszą drużyną narodową zainteresowany jest Claudio Ranieri.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama