Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Albańskie media po meczu Albania-Polska. Piszą o Lewandowskim, "prowokacji" Świderskiego i kibicach

Porażka z Polską dla reprezentacji Albanii oznacza właściwie koniec marzeń o historycznym występie na mundialu. Choć część dziennikarzy wskazuje, że zachowane zostały jeszcze iluzoryczne szanse na awans. Co jeszcze w albańskiej prasie? Jest o Robercie Lewandowskim, rzekomo "prowokacyjnym" zachowaniu Karola Świderskiego i o kibicach.

To właściwie koniec marzeń o historycznym awansie na mundial dla reprezentacji Albanii. Wygląda na to, że po jednobramkowej porażce z Polską trener Edoardo Reja i jego podopieczni swoją przygodę z mistrzostwami zakończą jedynie na fazie eliminacyjnej. 

Dzięki trzem punktom kadra Paula Sousy wyprzedziła w tabeli Albańczyków i zajęła drugie, barażowe miejsce. Taki obrót spraw nie spodobał się bałkańskim kibicom. Ci, gdy Karol Świderski zdobył bramkę, obrzucili jego i pozostałych reprezentantów Polski różnymi przedmiotami.

Mecz został przerwany, próbowano uspokoić nastroje na trybunach. Ostatecznie dokończono spotkanie, lecz na stadionie dalej było gorąco. Po ostatnim gwizdku sędziego pseudokibice z Albanii w dalszym ciągu rzucali na murawę butelki z wodą, zapalniczki, telefony komórkowe.

Reklama

Albańskie media po meczu Albania-Polska w ramach el. MŚ 2022

Albańskie media są mocno rozczarowane wtorkowym rezultatem. Wskazują na błędy w obronie. Dostało się także napastnikowi, Reyowi Manajowi, który, zdaniem bałkańskich dziennikarzy, mógł zachować się lepiej i powalczyć o bramkę dla swojej drużyny. Twierdzą także, że Karol Świderski dopuścił się prowokacji po strzeleniu gola.

Nie skupiają się wyłącznie na postawie kibiców i swojej reprezentacji. Nieco miejsca poświęcają także dyspozycji Roberta Lewandowskiego.

Nie omijają też tematu skandalu z udziałem albańskich fanów. Nazywają go "incydentem" i oceniają, że "Świderski po bramce sprowokował kibiców". Przewidują, że Albania na pewno zostanie ukarana za zachowanie publiczności.

News24.al zauważa zachowanie kibiców z Bałkanów, lecz opisuje je w sposób nieoceniający. Pisze, że "bramka zdenerwowała kibiców na stadionie, którzy zaczęli rzucać w polskich piłkarzy butelkami". Za to nie zabrakło zachwytów nad tym, jakie przyjęcie zgotowali swojej drużynie narodowej Albańczycy.

Z kolei Supersport zauważa, że Albania po porażce z Polską wciąż ma matematyczne szanse na udział w mistrzostwach świata 2022, lecz są to perspektywy iluzoryczne. Publikuje też krótką rozmowę z Reją.

Wciąż nadzieję na awans na mundial mają dziennikarze panorama.com.al. W jednym z materiałów stwierdzili, że "sytuacja nie wydaje się korzystna dla czerwono-czarnych, ale do ostatniego meczu wciąż liczą na cud, choć osiągnięcie sukcesu będzie bardzo trudne".

Opisano też skandal po bramce Świderskiego.

Cna.al wraca natomiast do wydarzeń sprzed lat, kiedy to Albania także przegrała z Polską i pogrzebała swoje szanse na mundial.

ALBANIA - POLSKA. KULISY PRZERWANIA MECZU, GORĄCO W SEKTORZE VIP

ALBANIA - POLSKA. LEWANDOWSKI, GLIK, KRYCHOWIAK I POZOSTALI PIŁKARZE REPREZENTACJI POLSKI ZABRALI GŁOSKP

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne