Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Albania - Polska. Albańczycy ukarani za zachowanie kibiców w meczu z Polską

FIFA ukarała albańską federację za burdy w meczu z Polską. Albańczycy zostali ukarani grzywną w wysokości 150 tysięcy franków i najbliższy domowy mecz el. MŚ zagrają bez udziału publiczności.

Eliminacje MŚ 2022: zobacz wyniki i tabele

W meczu Albania - Polska doszło do skandalicznego zachowania miejscowych fanów. W stronę polskich piłkarzy wielokrotnie leciały z trybun najróżniejsze przedmioty.

Za pierwszym razem, gdy obrzucony został wykonujący rzut rożny Piotr Zieliński, sędzia skontaktował się z delegatem i zagroził przerwaniem meczu. Gdy Polacy zdobyli bramkę i kibice obrzucili celebrujących zawodników butelkami i telefonami, arbiter nakazał piłkarzom zejście do szatni.

Reklama

Albania - Polska. FIFA ukarała Albańczyków

Ostatecznie mecz udało się dokończyć po około 20 minutach przerwy. Nie było jednak spokojnie. Strzelec gola Karol Świderski nie mógł dokończyć telewizyjnego wywiadu, bowiem w jego stronę wciąż rzucano przedmiotami z trybun.

FIFA podjęła decyzję o ukaraniu albańskiej federacji. Została na nią nałożona grzywna w wysokości 150 tysięcy franków. Dodatkowo 15 listopada z Andorą Albańczycy zagrają przy pustych trybunach.

Pomeczowe tłumaczenia albańskiej federacji były kuriozalne. W oświadczeniu oskarżyli oni o sytuację... polskich kibiców, mających rzekomo prowokować gospodarzy.

Albania zajmuje trzecie miejsce w grupie I eliminacji MŚ 2022. Wciąż ma szanse na awans na mundial, choć musi do tego liczyć na potknięcie Polski. Albańczyków czekają jeszcze mecze z Anglią (wyjazd) i Andorą (dom).

Eliminacje MŚ 2022: zobacz wyniki i tabele

WG

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje