Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Adam Nawałka to faworyt piłkarzy. Oni zdecydują?

Robert Lewandowski i inni zawodnicy polskiej kadry przekonywali prezesa Cezarego Kuleszę, aby zatrudnił właśnie Adama Nawałkę. Za tą kandydaturą opowiadają się kluczowi zawodnicy reprezentacji, dowiedział się Polsat Sport.

W ostatnich tygodniach, po odejściu Sousy z reprezentacji Polski, w mediach pojawiły się dziesiątki nazwisk łączonych z pracą w kadrze. Od początku naturalnym faworytem wydawał się Nawałka. Rozmowy byłego trenera Lecha Poznań z prezesem PZPN Cezary Kuleszą nie odbyły się jednak od razu, gdyż szkoleniowiec przebywał na urlopie.

Jak dowiedział się Polsat Sport, rozmowy Nawałki z Kuleszą trwają. Kolejna runda negocjacji przewidziana jest na weekend, a być może strony spróbują porozumieć się już nawet w piątek. W grze oczywiście pozostają inni kandydaci, jednak wydaje się, że mają niewielkie szanse w porównaniu do Nawałki.

Reklama

Robert Lewandowski przekonywał Cezarego Kuleszę

Za jego powrotem do reprezentacji Polski są kluczowi piłkarze, w tym kapitan Robert Lewandowski. Napastnik Bayernu Monachium miał przekonywać prezesa Kuleszę do zatrudnienia Nawałki podczas Gali Mistrzów Sportu, która odbyła się w zeszłą sobotę. Ponownie z Nawałką chętnie współpracowałby również między innymi Arkadiusz Milik, napastnik Marsylii.

CZYTAJ TAKŻE: Tak wyglądałby sztab reprezentacji Adama Nawałki

Nowego selekcjonera poznamy prawdopodobnie przed zaplanowanym na środę zebraniem zarządu PZPN.

Nawałka pracował w reprezentacji Polski w latach 2013-2018. Jako selekcjoner Biało-Czerwonych prowadził drużynę między innymi podczas ME 2016 i MŚ 2018.

więcej na Polsat Sport

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje