Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Adam Nawałka ma problem. Oto polski faworyt prezesa PZPN

"Przegląd Sportowy" przedstawia nowe informacje na temat wyboru selekcjonera reprezentacji Polski. Według dziennikarzy prezes Cezary Kulesza wśród polskich szkoleniowców faworyzuje Jana Urbana, trenera Górnika Zabrze.

Saga z wyborem nowego trenera reprezentacji Polski trwa w najlepsze. Wciąż nie wiemy, kto zastąpi Paulo Sousę. Prezes Cezary Kulesza miał swoją decyzję ogłosić 19 stycznia, ale tego nie zrobił. Działacz ma problem z dokonaniem wyboru. W jednym z wywiadów zapowiedział, że nazwisko nowego opiekuna "Biało-Czerwonych" ogłosi 31 stycznia.

Andrij Szewczenko faworytem do pracy z polską kadrą. Cezary Kulesza szykuje opcję rezerwową

Według ostatnich doniesień faworytem do pracy z polską kadrą jest Andrij Szewczenko. Ukrainiec jest już po pierwszych rozmowach. Jego pensja w PZPN ma wynieść nawet 2,5 mln euro. Część tej kwoty prawdopodobnie opłacą sponsorzy.

Reklama


Sprawa nie jest jednak przesądzona. Prezes Kulesza chce być gotowy na wypadek niepowodzenia i szuka opcji rezerwowej. Nowe informacje w tej sprawie przedstawił "Przegląd Sportowy".

CZYTAJ TAKŻE: ŁUKASZ PISZCZEK: JESTEM JUŻ PO ROZMOWACH W SPRAWIE PRACY Z REPREZENTACJĄ

Z tych doniesień wynika, że szanse Adama Nawałki na powrót do kadry znacznie spadły. Nie jest on nawet faworytem wśród polskich trenerów.


Jan Urban faworytem wśród polskich trenerów

Kulesza preferuje innego kandydata. Jest nim Jan Urban, obecny trener Górnika Zabrze. Do spotkania obu panów może dojść w Turcji. Tam ekipa z Dolnego Śląska przygotowuje się do rundy wiosennej. W tym kraju przebywa też prezes PZPN, który w planach ma spotkanie z polskim sędziami przebywającymi na zimowym zgrupowaniu.

Co ciekawe - Kulesza już wcześniej spotkał się z Urbanem. Szkoleniowiec dostał propozycję umowy do końca 2022 roku. Urban chciałby jednak pracować do zakończenia eliminacji do Euro 2024 roku z możliwością przedłużenia współpracy w przypadku awansu na ten turniej.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy