Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Ukraina została bez sparingpartnera przed barażami o awans do finałów MŚ

Wbrew wcześniejszym ustaleniom reprezentacja Ukrainy nie rozegra żadnego sparingu w ostatniej fazie przygotowań do barażowej batalii o udział w finałach MŚ 2022. Z gry z zespołem Ołeksandra Petraka niespodziewanie zrezygnowała Demokratyczna Republika Konga.

Ukraińcy odliczają już dni do półfinałowego barażu ze Szkocją, który zostanie rozegrany 1 czerwca w Glasgow. Przed tym starciem nasi wschodni sąsiedzi planowali dwie gry kontrolne. Teraz okazuje się, że tych zamierzeń nie uda się zrealizować.  

Selekcjoner Ołeksandr Petrakow chciał sprawdzić swoich podopiecznych w bojach towarzyskich 23 i 26 maja. W pierwszym terminie nie udało się pozyskać odpowiednio atrakcyjnego rywala. Z kolei w najbliższy czwartek przeciwnikiem Ukrainy miała być Demokratyczna Republika Konga.  

Reklama

Ten mecz nie dojdzie jednak do skutku ze względu na wymagania logistyczne i finansowe ekipy z Afryki.

W tej sytuacji selekcjoner Petrakow zdecydował nie rozgrywać już żadnego sparingu przed wyprawą do Glasgow

Baraże MŚ 2022. Petrakow: Odrzuciliśmy inne opcje

- Mogliśmy zakontraktować spotkanie z klubami z hiszpańskiej Segunda Division, a także z reprezentacjami Litwy, Malty albo Wenezueli. Z różnych powodów odrzuciliśmy jednak te opcje. Przygotowania do meczu ze Szkocją zakończymy sprawdzianem wewnętrznym, dzięki czemu będę mógł zobaczyć w akcji każdego piłkarza przez 90 minut - poinformował Petrakow, cytowany przez oficjalną stronę krajowej federacji.  

Od momentu wybuchu wojny Ukraina zaliczyła trzy gry kontrolne. Wszystkie w drugiej dekadzie maja. Pokonała Borussię Moenchengladbach (2-1) i Empoli FC (3-1) oraz zremisowała z NK Rijeka (1-1).

Jeśli ekipa Petrakowa pokona w następną środę Szkotów, w finale baraży zmierzy się 5 czerwca z Walią w Cardiff. 

ZOBACZ TAKŻE:

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL