Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Tragedia w czasie Euro 2020 wykuła wielką drużynę. "Niech to się nie kończy"

Dania jest drugim krajem, który wszedł do finałów mistrzostw świata w katarze w 2022 roku z eliminacji. Pierwszym były Niemcy. Duńczycy to absolutna rewelacja ostatnich miesięcy. Od ich wspaniałego występu na Euro 2020 są niepokonani.

Dania na Euro 2020 doszła aż do półfinału, dopiero tam po kontrowersyjnym meczu przegrała z Anglią. To spotkanie, mecz z Belgią oraz dramatyczny mecz z Finlandią na Euro 2020, z walczącym o życie Christianem Eriksenem, to ostatnie porażki "Duńskiego Dynamitu" w tym roku. Po turnieju Euro 2020 wygrywa on już wszystko.

CZYTAJ TAKŻE: Duński dynamit z Euro 2020 odpalił także w walce o mundial 2022

Reklama

Po wygranej 1-0 z Austrią w eliminacjach mistrzostw świata niepokonany zespół duński awansował do finałów mundialu w Katarze jako drugi na świecie po Niemcach (nie licząc, rzecz jasna, gospodarzy). Dania pozostaje wielką rewelacją i urasta teraz do jednej z najciekawiej i najlepiej grających drużyn na świecie.

Dania na mundialu 2022. Są rewelacją

Prasa w Danii pisze o jednej z najlepszych reprezentacji od czasów pamiętnego dla Duńczyków mundialu 1986 roku czy wygranych Mistrzostw Europy w 1992 roku. Sami duńscy piłkarze nie mogą uwierzyć w to, co się dzieje. - Szalone miesiące, o takich chwilach można tylko pomarzyć. Niech to się nie kończy - przyznał Pierre Emile Hoejbjerg. - To coś niesamowitego. Ogromny sukces zespołu, duńskiego futbolu i całego kraju - dodał pomocnik Tottenhamu Hotspur po zwycięstwie nad Austrią 1-0.

We wtorek kapitan Duńczyków Simon Kjaer odebrał nagrodę Fair Play za zachowanie całej ekipy w związku z tą sytuacją. - Pokazaliśmy, kim naprawdę jesteśmy i na jakich wartościach opiera się nasz zespół - skomentował Kjaer, który szczególnie mocno przeżył tragedię Christiana Eriksena podczas Euro 2020. Uważa go za swego przyjaciela. Teraz wiele wskazuje na to, że historia Eriksena rzeczywiście zbudowała psychikę zespołu, rozchwianą w czasie samego meczu z Finlandią, podczas którego do tego doszło.

Dania po raz drugi z rzędu i szósty w historii zakwalifikowała się do mistrzostw świata.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje