Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Problem z mundialem 2022. Zupełnie niespotykana sytuacja

Francuski dziennik sportowy "L'Equipe" donosi, że zawodnicy z lig europejskich zostaną zwolnieni z obowiązków klubowych dopiero 14 listopada 2022 roku, zaledwie na tydzień przed rozpoczęciem mistrzostw świata. To może poważnie skomplikować przygotowania do przyszłorocznego mundialu.

Już teraz przyznany Katarowi mundial w 2022 roku jest bardzo nietypowy. Z powodu bardzo wysokich temperatur, jakie panują nad Zatoką Perską w czerwcu i lipcu, gdy zwyczajowo organizuje się takie mistrzostwa, przesunięto go na przełom listopada i grudnia. Mistrzostwa świata w Katarze mają się rozpocząć 21 listopada 2022 roku, a skończyć 18 grudnia, czyli zaledwie tydzień przed wigilią. 

Nigdy w dziejach nie organizowano mundialu tak późno i w takim terminie. Nawet gdy odbywał się on na półkuli południowej, jak w Urugwaju w 1930 roku, Argentynie w 1978 roku czy Republice Południowej Afryki w 2010 roku nie przesuwano go na późną jesień jak teraz.

Reklama

Mundial 2022 w Katarze powoduje komplikacje

Taka zmiana terminu oznacza, że turniej odbędzie się nie po zakończeniu sezonu piłkarskiego we wszystkich ligach, jak dotychczas, ale w jego środku. Już to budzi sprzeciw wielu klubów czy kontynentalnych federacji, rozgrywających swoje puchary. A to nie koniec komplikacji.

Francuski dziennik "L'Equipe" publikuje bowiem list, jaki UEFA wysłała do swoich federacji narodowych w Europie. Informuje w nim, że zawodnicy zostaną zwolnieni z obowiązków klubowych dopiero 14 listopada 2022 roku i wtedy dopiero zaczną się rozliczenia między federacją a klubami za ich udział w zgrupowaniach i samych mistrzostwach. To sprawia, że zostanie im tydzień na przygotowania, w tym sparingi.

CZYTAJ TAKŻE: Śrubują rekord meczów bez porażki, a na mundial 2022 nie pojadą?

UEFA na razie tej informacji nie potwierdza, ale gdyby była prawdą, doszłoby do niespotykanego dotąd w dziejach futbolu kuriozum. Reprezentacje prawdopodobnie pojechałyby do Kataru z marszu.

Na razie do finałów mistrzostw świata w 2022 roku zakwalifikowały się dwa zespoły poza gospodarzami - Niemcy i Dania.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje