Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Polska – Andora. Goście zaskakująco pewni siebie. "Celem jest zwycięstwo!"

W niedzielnym meczu eliminacji mistrzostw świata faworytem będą Polacy, ale goście nie sprawiają wrażenia, jakby przyjechali na ścięcie. - Mamy swoje DNA i umiejętności. Mamy także plan na ten mecz - powiedział na konferencji selekcjoner Koldo Álvarez. Mecz Polski z Andorą rozpocznie się o godz. 20.45.

W niedzielę obejrzymy spotkanie 2. kolejki eliminacji mistrzostw świata. W Warszawie reprezentacja Polski zmierzy się z Andorą, która kilka dni temu przegrała na swoim terenie 0-1 z Albanią. Przed meczem Andorczycy nie sprawiali jednak wrażenia, jakby przyjechali nad Wisłę na ścięcie. Wręcz przeciwnie - na sobotniej konferencji prasowej goście z zachodu Europy odpowiadali na pytania dziennikarzy ze swadą i odwagą.

- Jeżeli będziemy w stanie wyłuskać piłkę, to spróbujemy zaatakować. Wiemy, że w spotkaniu z Polską będzie o to trudno. Skupimy się więc na obronie, spróbujemy zrobić wszystko, aby była ona skuteczna. Będziemy też przeszkadzać rywalom. Ale mamy swoje DNA i odpowiednie umiejętności. Mamy także plan na ten mecz - powiedział selekcjoner Koldo Álvarez, który z reprezentacją Andory pracuje od 11 lat.

Reklama

Jeszcze odważniejszy w swoich deklaracjach był Marc Pujol, jeden z najbardziej doświadczonych reprezentantów Andory. 38-letni pomocnik na pytanie Interii o to, czy goście zagrają z Polską niską defensywą, odpowiedział z poważną miną.

- Wytoczymy nasze działa i zagramy tak, jak w innych meczach. Mamy przecież swój styl, swoją taktykę. Liczymy na to, że nasze umiejętności pozwolą nam rywalizować z wami jak równy z równym. Skupimy się na obronie, ale chcemy też atakować. Naszym celem jest wygrana - zapowiedział piłkarz mający na koncie 75 meczów w kadrze.

Mecz reprezentacji Polski z Andorą rozpocznie się w niedzielę o godz. 20.45.

Sebastian Staszewski, InteriaReklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje