Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Niemcy zapisali się w historii. Nikt z Europy tego nie dokonał od 50 lat

Zespół Niemiec jako pierwszy awansował do finałów mistrzostw świata obok gospodarzy, Kataru. Dokonał tego po wygranej 4-0 z Macedonią. Jest pierwszą europejską drużyną, która otwiera grono zakwalifikowanych na mundial od przeszło pół wieku!

Wydawało się, że jako pierwsi na mistrzostwa świata w Katarze awansują Duńczycy, ale wyprzedzili ich Niemcy. Po wygranej z Macedonią są już poza zasięgiem kogokolwiek w swej grupie. Druga Rumunia na dwa mecze przed końcem traci do nich osiem punktów, więc awans Niemców jest przypieczętowany.

Mundial 2022. Niemcy otwierają stawkę

Jest to o tyle ciekawe, że od mistrzostw świata w 1970 roku w Meksyku żadna europejska reprezentacja nie weszła do finałów mistrzostw świata jako pierwsza. Wówczas dokonali tego Belgowie. W kolejnych edycjach listę zakwalifikowanych otwierały głównie zespoły z Ameryki (Urugwaj, Brazylia, Meksyk), a ostatnio najczęściej Japonia.

Reklama

Do Niemców już we wtorek mogą dołączyć kolejne zespoły europejskie np. wspomniana Dania, a także Belgia czy Włochy, jak również Anglia w naszej grupie. Do finałów mistrzostw świata nie weszła dotąd żadna drużyna spoza Europy, co więcej, nikt nie jest nawet blisko.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje