Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Nie zagra na mundialu w Katarze. Ostateczna decyzja

Belgijski piłkarz Thomas Vermaelen, brązowy medalista mistrzostw świata w 2018 roku, zakończył karierę i dołączył do sztabu szkoleniowego drużyny narodowej. 36-letni obrońca ostatnio pozostawał bez klubu, a w przeszłości grał m.in. w Arsenalu Londyn i Barcelonie.

- Jego doświadczenie, zdobyte w czasie niezwykłej kariery klubowej oraz w reprezentacji "Czerwonych Diabłów", ma wielką wartość dla naszego sztabu szkoleniowego - podkreślił selekcjoner Roberto Martinez, cytowany w komunikacie wydanym przez Belgijską Federację Piłkarską.

Mundial 2022. Opoka Belgii kończy karierę

Ostatnim klubem Thomasa Vermaelena było japońskie Vissel Kobe, którego barw bronił przez dwa i pół roku. Wcześniej był zawodnikiem m.in. Ajaxu Amsterdam, Arsenalu i Barcelony. Najwięcej trofeów wywalczył z tą ostatnią - był m.in. czterokrotnie mistrzem Hiszpanii, a w 2015 roku triumfował także w Lidze Mistrzów.

Reklama

W drużynie narodowej rozegrał 85 spotkań, strzelił dwa gole.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy