Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Komory zagrają bez bramkarza? Był już taki mecz, a wynik - zgoła nieoczekiwany

Zespół niedużych wysp Komorów ma zagrać w poniedziałek przeciwko Kamerunowi bez nominalnego bramkarza. COVID-19 i kontuzje wyeliminowały bowiem całą trójkę. Szykuje się mecz niezwykły, ale poprzednicy Komorów w takiej sytuacji świetnie sobie poradzili.

Był to mecz w eliminacjach mistrzostw świata 2022 w strefie azjatyckiej w czerwcu zeszłego roku. Kirgistan musiał wówczas zagrać bez bramkarza w dwóch meczach - z Mongolią i Birmą. Trzej powołani bramkarza zachorowali i do bramki wszedł wtedy obrońca Aizar Akmatow. W spotkaniu z Mongolią kirgiscy piłkarze przegrali 0-1, co było wtedy wielką sensacją. 

W drugim meczu z Birmą (Mjanmar) ekipa Kirgistanu oraz Aizar Akmatow do 69. minuty zachowywali czyste konto. Birmańczycy strzelili jednego gola, ale w tym wypadku Kirgizi odpowiedzieli aż ośmioma i wygrali 8-1.

Reklama

Porażka z Mongolią była jednak dotkliwa. Kirgiska drużyna nie zdołała awansować do finałowej fazy walki o mundial w strefie azjatyckiej. Ustąpiła Japonii i to wyraźnie - Japończycy byli wtedy rewelacją i w swej grupie wygrali wszystkie mecze, kończąc rozgrywki z bilansem 24 punktów i 46-2 w bramkach. Nawet gdyby więc Kirgistan wygrał z Mongołami, i tak niewiele by mu to dało.

Puchar Narodów Afryki. Komory bez bramkarza

Komory liczyły na to, że ich jedyny bramkarz wyjdzie na mecz z Kamerunem. Ali Ahamada w poniedziałek rano uzyskał negatywny wynik testu na COVID-19. Przeszedł jednak dodatkowe badania i w ich wyniku nałożono na niego pięciodniową kwarantannę. Komory musiałyby wyeliminować Kamerun, aby ozdrowieniec mógł zagrać.

Wiele zatem wskazuje na to, że w poniedziałkowym starciu Komory, które i tak skazywano na pożarcie w walce z gospodarzami jako kopciuszka, staną przed jeszcze trudniejszym zadaniem. Spróbują poradzić sobie bez bramkarza w jednym z być może najbardziej niezwykłych meczów w dziejach.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy