Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Jednak nie Adam Nawałka? Niespodziewany zwrot ws. nowego selekcjonera

Adam Nawałka nowym selekcjonerem reprezentacji Polski? W sprawie doszło do sensacyjnego zwrotu akcji. Według informacji "Przeglądu Sportowego" powrót trenera do kadry jest coraz mniej realny. Na faworyta wyrasta Szwajcar Marcel Koller.


Władze PZPN od ponad dwóch tygodni szukają nowego trenera reprezentacji Polski. Pod koniec grudnia z pracy z kadrą zrezygnował Paulo Sousa. Portugalczyk porzucił "Biało-Czerwonych" na rzecz brazylijskiego Flamnego.


Kto zostanie nowym selekcjonerem? PZPN wciąż nie podjął decyzji

Cezary Kulesza rozpoczął intensywne prace, by znaleźć odpowiedniego następcę 51-latka. W mediach przewijało się wiele kandydatur. Do Warszawy na rozmowy przyleciał nawet Fabio Cannavaro, ale ostatecznie Włoch nie został zatrudniony.

W tej sytuacji wydawało się, że faworytem  do objęcia kadry jest Adam Nawałka. Dla szkoleniowca miał być to wielki powrót do reprezentacji Polski, którą wcześniej prowadził w latach 2013 - 2018.

Reklama

Sensacyjny wybór PZPN? Adam Nawałka może zostać na lodzie

Nawałka wczoraj wrócił z wakacji i spotkał się z Cezarym Kuleszą. "Przegląd Sportowy" informuje jednak, że sprawa jest daleka od finalizacji.

Według dziennikarzy obecnie najwyżej stoją notowania Szwajcara Marcela Kollera. O tej kandydaturze informowano już trzy dni temu.

To były selekcjoner reprezentacji Austrii - od listopada 2011 roku do października 2017 roku. Z Austriakami wywalczył awans na Euro 2016, lecz na turnieju nie odniósł wielkiego sukcesu..

Ostatnio Koller prowadził szwajcarskie FC Basel, z którym sięgnął po Puchar Szwajcarii. Wcześniej zdobywał mistrzostwo tego kraju z FC St. Gallen (1999/2000) oraz Grasshopper Zurych (2002/03).Reklama

Reklama

Reklama

Reklama