Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Francja zmienia stadion. Nie grała tu od prawie dekady

Po latach gry na Stade de France w St. Denis reprezentacja Francji wraca na stary reprezentacyjny stadion Parc des Princes. To będzie jej pierwszy mecz w parku Książąt od 2013 roku, a ten stadion to legenda.

Tutaj miały miejsce triumfy reprezentacji, łącznie z finałem Euro 1984, kiedy to zespół francuski prowadzony przez Michela Platiniego po raz pierwszy coś wygrał. Mundial 1998 rozgrywany był i w Parku Książąt, i na Stade de France, ale w Parku Książąt grały już wtedy inne zespoły niż Francja np. Niemcy, Holandia, Argentyna czy Brazylia w wygranym 4-1 meczu z Chile. Podobnie było w czasie Euro 2016.

Ostatni mecz Francuzi rozegrali tu w 2013 roku, kiedy towarzysko pokonali Australię 6-0. W 2019 roku odbyły się tu mistrzostwa świata kobiet.

Francja wraca do Parku Książąt

Francja wraca do Parku Książąt tymczasowo, na mecz eliminacji mistrzostw świata 2022 roku z Kazachstanem. Zaplanowany jest on na 13 listopada i nie może odbyć się na Stade de France z powodu remontu linii kolejowej na lotnisko. 

Reklama

- FFF uruchomi nowy system sprzedaży biletów w ciągu najbliższych kilku dni. Wszyscy widzowie, którzy mają już bilety na Stade de France, skontaktują się indywidualnie i otrzymają pełny zwrot pieniędzy. Dostaną też propozycję priorytetowego zakupu wejściówek na Parc des Princes - poinformowała francuska federacja.

Francja prowadzi w swej grupie eliminacji mistrzostw świata. Ma trzy punkty przewagi nad Ukrainą i cztery nad Finlandią.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje