Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Eliminacje MŚ 2022. Nowy lider rozgrywek w Azji

Po wygranej 3-2 z Chinami oraz potknięciu Australii to zespół Arabii Saudyjskiej jest nowym liderem eliminacji mistrzostw świata w strefie azjatyckiej. Drugą grupę otwiera Iran.

W Azji do finałów mistrzostw świata w Katarze awansują po dwie najlepsze ekipy z każdej z dwóch grup. Te z trzecich miejsc zagrają ze sobą baraż. A że w każdej grupie występuje po sześć ekip, jest się o co bić, bo połowa stawki ma szansę na mundial.

Arabia Saudyjska rozpoczęła rozgrywki grupowe słabo, bo po trzech minutach pierwszego meczu z Wietnamem przegrywała. Wygrała jednak to spotkanie 3-1, a następnie każde kolejne. Z kompletem czterech wygranych wyszła na prowadzenie w grupie, po tym jak we wtorek ograła 3-2 Chiny. Przed Saudyjczykami jeszcze dwa starcia z Australią i wyjazd do Japonii, ale dzisiaj to ona prowadzi.

Reklama

Mundial 2022. Japonia zatrzymuje Australię w Azji

Japonia przerwała wspaniałą passę 11 wygranych Australii, ale wobec kiepskiego startu w tej fazie eliminacji azjatyckich nadal nie ma Japończyków w strefie ekip objętych awansem. Jest czwarta. Arabia Saudyjska prowadzi przed Australią i Omanem.

W drugiej grupie na czele jest Iran przed Koreą Południową, a trzecie barażowe miejsce zajmuje Liban, który wygrał dramatyczny mecz z Syrią rozgrywany w jordańskim Ammanie w związku z wojną na Bliskim Wschodzie. Dwa gole dla Libańczyków padły w doliczonym czasie pierwszej połowy.

CZYTAJ TAKŻE: Są bezdomni, a jednak awansowali w walce o mundial

Wyniki meczów w Azji: Japonia - Australia 2-1, Iran - Korea Południowa 1-1, Oman - Wietnam 3-1, Syria - Liban 3-2, Arabia Saudyjska - Chiny 3-2, Emiraty Arabskie - Irak 2-2

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Dziś w Interii

Raporty specjalne

Rekomendacje