Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

​El. MŚ 2022. Spotkania w strefie afrykańskiej przełożone na wrzesień

Druga runda eliminacji mistrzostw świata w strefie afrykańskiej rozpocznie się we wrześniu, a nie jak planowano pierwotnie w czerwcu - poinformowała Międzynarodowa Federacja Piłki Nożnej (FIFA). Jako powód podano trudną sytuację związaną z pandemią COVID-19.

 

- FIFA potwierdza, że wspólnie z Afrykańską Konfederacją Piłkarską (CAF) i biorąc pod uwagę obecne problemy wynikające z pandemii COVID-19 oraz w celu zapewnienia optymalnych warunków gry wszystkim zespołom podjęto decyzję o przełożeniu afrykańskich kwalifikacji na mistrzostwa świata w Katarze 2022" - napisano na oficjalnej stronie światowej centrali futbolu.

Zobacz skróty półfinałowych spotkań LM

Sprawdź teraz!

Reklama

W drugiej rundzie w Afryce uczestniczy 40 zespołów, podzielonych na 10 grup po cztery. Do ostatniej fazy kwalifikacji awansują zwycięzcy każdej z grup, a późniejsza faza play off wyłoni pięć ekip, które wystąpią w Katarze.

Mecze el. MŚ 2022 w Afryce przełożone na wrzesień

Pierwsze dwie kolejki miały zostać rozegrane w dniach 5-14 czerwca, a następne we wrześniu i październiku. Czwartkowa decyzja oznacza, że runda potrwa jednak do listopada, a ostatnie, decydujące o awansie na mundial spotkania przełożono na marzec 2022 roku.

mm/ pp/

 

 

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje