Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

​El. MŚ 2022. Iran wywalczył awans

Piłkarze reprezentacji Iranu jako pierwsi z Azji, nie licząc mających zapewniony udział gospodarzy, wywalczyli awans na tegoroczne mistrzostwa świata w Katarze. Przesądziło o tym ich czwartkowe zwycięstwo w Teheranie nad Irakiem 1-0.

Gola na wagę awansu strzelił gwiazdor FC Porto Mehdi Taremi. Iran zagra na mundialu po raz trzeci z rzędu, a łącznie szósty w historii. 

Po siedmiu kolejkach grupy A piłkarze z tego kraju mają 19 punktów. Bardzo blisko awansu jest też Korea Południowa - w czwartek wygrała z Libanem 1:0 i zgromadziła już 17 punktów. Trzecie miejsce w sześciozespołowej grupie zajmują Zjednoczone Emiraty Arabskie (9). To już decydujący etap eliminacji w Azji.

MŚ w Katarze. Lista uczestników

Uczestnicy MŚ 2022 - 14 z 32:

gospodarz - Katar

z eliminacji:

strefa azjatycka (4,5 miejsca): Iran

Reklama

strefa europejska (13): Niemcy, Dania, Francja, Belgia, Chorwacja, Hiszpania, Serbia, Anglia, Szwajcaria, Holandia

strefa Ameryki Płd. (4,5 miejsca): Brazylia, Argentyna

strefa afrykańska (5 miejsc):

strefa CONCACAF (3,5 miejsca):

Oceania (0,5 miejsca):

W pierwszym etapie - po preeliminacjach z udziałem najniżej notowanych zespołów - uczestniczyło 40 narodowych drużyn tworzących osiem grup po pięć ekip. Rywalizacja była kilka razy zakłócana przed pandemię koronawirusa.

Do kolejnego etapu kwalifikacji przeszło 12 zespołów, tzn. zwycięzcy grup oraz cztery najlepsze z drugich pozycji. Utworzyły one dwie grupy po sześć ekip.

Z tego grona cztery najlepsze (po dwie z obu grup) awansują bezpośrednio do mistrzostw świata. Drużyny z trzecich miejsc stoczą między sobą bój o prawo gry w barażu interkontynentalnym. Katar - jako gospodarz mundialu - ma zapewniony udział.

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy