Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

El. MŚ 2022. Dania gromi Mołdawię. Najwyższy wynik w dziejach

Ostre strzelanie urządziła sobie Dania w meczu eliminacji mistrzostw świata 2022 roku w Katarze z Mołdawią. Drużyna mołdawska nigdy w dziejach nie doznała takiej klęski - aż 0-8. To najwyższy wynik w jej dziejach, a zanosiło się nawet na dwucyfrówkę.

Mołdawia startuje w eliminacjach mistrzostw świata od 1998 roku i tak potężne lanie dostała tylko raz - w czerwcu 2001 roku, kiedy w walce o mundial w Azji przegrała w Göteborgu ze Szwedami 0-6. Jednakże już jesienne rozgrywki wskazywały na to, że reprezentacja tego kraju zupełnie się ostatnio posypała - w towarzyskim meczu przegrała z Włochami 0-6, a w końcowej fazie Ligi Narodów ulegała np. 0-4 Słowenii. W tych rozgrywkach zresztą Mołdawianie byli ostatni w grupie, z dorobkiem bramkowym 1-11.

Dania miażdży Mołdawię w el. MŚ 2022

I tak rozbita drużyna nadziała się na dobrze dysponowanych Duńczyków, którzy rozpoczęli eliminacje katarskiego mundialu od wyjazdowego 2-0 z Izraelem, zatem wyniku bardzo cennego. W starciu ze słaniająca się Mołdawią duński zespół urządził sobie ostre strzelanie. Zaczął Kasper Dolberg z OGN Nicea, a po dwóch kolejnych trafieniach Mikkela Damsgaarda z Sampdorii Genua mieliśmy 3-0 po pół godzinie gry. Do przerwy Dania prowadziła 5-0, a zaraz po wznowieniu gry strzeliła szóstą bramkę.

Przy tym wyniku Dania nieco przystopowała, a dysproporcja między ekipami sugerowała, że na stadionie w Herning może paść nawet dwucyfrówka. Mołdawianie walczyli o to, aby nie pobić rekordu najwyższej porażki w dziejach istnienia swej reprezentacji, a były nią właśnie wspomniane rezultaty 0-6 ze Szwecją i Włochami. Nie udało im się, bo siódmego gola wbił im Robert Skov z Hoffenheim. Mołdawię dobił wynikiem 8-0 Marcus Ingvartsen z Unionu Berlin.

Reklama

Dania - Mołdawia 8-0 (5-0)

Bramki: 1-0 Dolberg (19., z karnego), 2-0 Damsgaard (22.), 3-0 Damsgaard (29.), 4-0 Stryger Larsen (35.), 5-0 Jensen (39.), 6-0 Dolberg (49.), 7-0 Skov (81.), 8-0 Ingvartsen (89.)

DANIA: Schmeichel - Styger Larsen (77. Kjaer), Vestergaard, Andersen, Boilesen - Jensen (77. Ingvartsen), Norgaard (64. Jonsson), Schone (77. Eriksen) - Skov Olsen (46. Skov), Dolberg, Damsgaard

MOŁDAWIA: Namasco - Arhirii (46. Bolohan), Epureanu, Armas, Reabciuk - Antoniuc (46. Jardan), Carp Ż (54. Cojocari), Rata, Ionita, Platica (54. Iosipoi) - Nicolaesacu (75. Damascan)

Poza Danią i Mołdawią w tej grupie grają także: Izrael, Austria, Szkocja i Wyspy Owcze.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje