Reklama

Reklama

Eliminacje MŚ 2022

Duże hity w Afryce, to decydujące starcie o awans

Tylko jeden debiutant znalazł się w gronie ekip, które w decydujących barażach powalczą o awans na mistrzostwa świata w Katarze w strefie afrykańskiej. Rozlosowano decydujące pary, to same hity.

Afryka rywalizuje o mistrzostwa świata lipca 2019 roku, zatem niebawem będziemy mieli trzy lata. Eliminacje przedłużyła pandemia, ale także na kontynencie afrykańskim wchodzą one w decydującą fazę. 

Dotarło do niej dziesięć najlepszych zespołów, które wygrały rywalizację grupową. Powalczą o pięć miejsc na mundialu w Katarze w bezpośrednich barażach, które zostaną rozegrane od 24 do 29 marca w formie meczu i rewanżu. A niemal w każdym meczu mamy hit, gdyż do tej fazy zakwalifikował się tylko jeden debiutant - to zespół Mali, który nigdy na mistrzostwach świata nie grał. Bodaj największym szlagierem jest pojedynek Kamerunu z Algierią, do niedawna niepokonanym zespołem afrykańskim.

Nie ma w tym gronie kilku mocnych ekip. Odpadło np. Wybrzeże Kości Słoniowej, na mundialu nie zagra też jego dawny uczestnik Togo, nie ma Gwinei Równikowej, nie ma Gabonu czy Republiki Południowej Afryki.

Oto zestaw par barażowych o mundial 2022 w Afryce:

Reklama

Egipt - Senegal

Kamerun - Algieria

Ghana - Nigeria

Demokratyczna Republika Konga - Maroko

Mali - Tunezja

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy