Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Xavi niezadowolony ze swojej roli w Barcelonie

Xavi, jeden z liderów FC Barcelona, jest niezadowolony ze swojej obecnej pozycji w klubie, ale twierdzi, że nigdy nie będzie z tego powodu stwarzał jakiś problemów.

34-letnemiu pomocnikowi chodzi o fakt, że w tym sezonie przebywa na murawie rzadziej niż to miało miejsce poprzednio. Z 25 meczów Primera Division Xavi tylko w dziewięciu grał przez pełne 90 minut, a po za tym nie zawsze jest już pewniakiem do pierwszej jedenastki "Dumy Katalonii".

Reklama

"To dla mnie frustrujące, kiedy nie mogę uczestniczyć w spotkaniu, ale zawsze szanuję postanowienia trenera" - powiedział zawodnik Barcelony, cytowany przez hiszpański dziennik "Marca".

"Ostatnie słowo zawsze należy do szkoleniowca. Jestem na tyle wykształcony, że wiem, iż nie można podważać jego decyzji. W Barcelonie wszyscy zdajemy sobie sprawę, że żaden piłkarz nie jest ponad trenerem" - dodał.

Od tego sezonu za wyniki "Dumy Katalonii" odpowiada Gerardo Martino. Dla Argentyńczyka, który zdobywał mistrzostwa swojego kraju, a także Paragwaju, to pierwsza praca poza Ameryką Południową.

Xavi odniósł się także do spekulacji, że po bieżących rozgrywkach Barcelonę opuści stoper Carles Puyol.

"On wciąż ma ważny kontrakt (obowiązuje do 2016 roku - przyp. red.). W tej sprawie nie mówił nic ani mi, ani nikomu z drużyny. Jak zawsze wygląda na bardzo zrelaksowanego. To nasz kapitan, lider, nic nie wspominał o odejściu z klubu" - stwierdził pomocnik.

35-letni Puyol przez kłopoty zdrowotne rozegrał w tym sezonie zaledwie cztery mecze w Primera Division.

Zobacz terminarz i tabelę Primera Division

Dowiedz się więcej na temat: Xavi Hernandez | Carles Puyol | FC Barcelona | Primera Division