Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Villarreal zapłaci karę za incydent z bananem

Komitet dyscyplinarny piłkarskiej ligi hiszpańskiej ukarał Villarreal grzywną w wysokości 12 tysięcy euro za rasistowskie zachowanie kibica, który podczas meczu z Barceloną rzucił bananem w piłkarza gości Daniego Alvesa. Samemu winowajcy grozi więzienie.

Do zdarzenia doszło, kiedy ciemnoskóry Alves przygotowywał się do dośrodkowania z rzutu rożnego. Pod nogi obrońcy gości rzucono banana. Brazylijczyk podniósł go, zjadł, a po spotkaniu jeszcze za niego podziękował.

Klub z Villarreal zareagował na to zdarzenie natychmiast - najpierw zidentyfikował kibica, a później wydał mu dożywotni zakaz wstępu na stadion. 26-letni mężczyzna trafił do aresztu i jest oskarżony o łamanie praw i swobód obywatelskich, za co grozi do trzech lat więzienia.

Reklama

Sposób, w jaki Alves odpowiedział na ten przejaw dyskryminacji rasowej, został od razu doceniony przez innych sportowców oraz osoby publiczne i prywatne, a nawet polityków. Tysiące ludzi wstawiło na portalach społecznościowych swoje zdjęcia z bananem w ręku. Hasłem przewodnim ruchu stało się zdanie "Wszyscy jesteśmy małpami".

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje