Dziennik Barcy i Realu

Villareal - FC Barcelona 2-2 w 30. kolejce Primera Division

Niespodzianka w Primera Division! Barcelona prowadziła z Villareal 2-0 i wydawało się, że urządzi sobie festiwali strzelecki. Tymczasem gospodarze wzięli się do gry, zdobyli dwa gole i lider tabeli stracił dwa punkty.

Wyniki, tabela, statystyki Primera Division - KLIKNIJ!

Wydawało się, że Barcelonę czeka kolejny ligowy spacerek. Od początku przeważała, stwarzała okazję i można było odnieść wrażenia, że kolejne bramki są tylko kwestią czasu.

I tak też się stało. Piłkę w pole karne dośrodkował Leo Messi, po zamieszaniu trafiła ona do Ivana Rakiticia, a ten z kilkunastu metrów skierował futbolówkę do siatki.

W 41. minucie spotkanie wydawało się już niemal przesądzone. Messi w swoim stylu zagrał piłkę do Neymara, ten został powalony przez bramkarza gospodarzy i mimo protestów zawodników Villareal, sędzia podyktował rzut karny.

Gospodarze ciągle pieklili się na sędziego, ale Naymar zachował zimną krew. Brazylijczyk uderzył z rzutu karnego tzw. podcinką i po pierwszej połowie było 2-0 dla Barcelony.

W przerwie podobnych meczów Barcelony dyskutowano głównie nad tym, ile bramek jeszcze zdobędą Katalończycy. Tym razem byłby to jednak błąd, bo do gry wzięło się Villareal.

Najpierw świetną akcję przeprowadził Denis Suarez, a jego uderzenie do siatki dobił Cédric Bakambu. Gospodarze złapali wiatr w żagle i zaczęli śmielej atakować Barcelonę.

Dopięli swego już sześć minut później, gdy dośrodkowania jednego z graczy Villareal, do swojej bramki skierował Jeremy Mathieu, który na boisko pojawił się osiem minut wcześniej.

Barcelona do końca atakowała, ale Villareal też nie zadowalał się tylko punktem. Wymiana ciosów nie przyniosła jednak rozstrzygnięcia i spotkanie skończyło się 2-2.

Barcelona zajmuje pierwsze miejsce i ma dziewięć punktów więcej od Atletico Madryt, które w sobotę przegrało ze Sportingiem Gijon 1-2.

Villareal - FC Barcelona 2-2 (0-2)

Bramki:  Bakambu (57.), Mathieu (63. bramka samobójcza) - Rakitić (20.), Neymar (41. z rzutu karnego)