Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Victor Valdes i Carles Puyol pożegnali się z FC Barcelona

Gwiazdy FC Barcelona, bramkarz Victor Valdes i obrońca Carles Puyol, po latach pożegnały się z katalońskim klubem. Valdes wygłosił mowę do kolegów w szatni, a na oficjalnej stronie Barcy zamieścił list. Puyol pożegnał się oficjalnie na konferencji prasowej.

32-letni Valdes nie gra w piłkę od marca, kiedy doznał poważnej kontuzji kolana. Już wcześniej piłkarz zapowiadał, że latem odejdzie z "Dumy Katalonii". Według medialnych spekulacji zasili Manchester City lub AS Monaco.

Bramkarz Barcy pożegnał się z kolegami w szatni, wygłaszając krótką mowę. Valdes napisał też list z podziękowaniami, który opublikowano na oficjalnej stronie klubu.

Valdes w liście podziękował przede wszystkim swoim dotychczasowym trenerom w klubie oraz wszystkim związanym z FC Barcelona.

"Dziękuję, dziękuję i po tysiąckroć dziękuję. Proszę was tylko, żebyście nie przestali mnie wspierać. Na zawsze, forca Barca" - zakończył golkiper.

Reklama

36-leti Puyol, który w marcu poinformował, że po sezonie kończy przygodę z Barcą, teraz oznajmił, że nie będzie grał w żadnym innym klubie.

Puyol ostatnio często narzeka na kontuzje i między innymi to jest przyczyną zakończenia przez niego kariery. - To był ciężki rok, a ja nie byłem w stanie być z zespołem i pomóc mu w trudnych momentach - mówił na pożegnalnej konferencji piłkarz Barcelony.

Obrońca Barcy marzy o pracy z młodzieżą. - Nie widzę się w roli menedżera - przyznał szczerze.


Valdes, wychowanek Barcelony, jest najbardziej utytułowanym bramkarzem tego klubu. Między innymi sześć razy wygrywał ligę hiszpańską, trzy razy Ligę Mistrzów, dwa razy klubowe mistrzostwo świata.

Puyol to również wychowanek Barcy, który może poszczycić się podobnymi osiągnięciami jak Valdes.


Reklama

Reklama

Reklama

Reklama