Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Vermaelen: Ostatni sezon był dla mnie okropny

​Obrońca Barcelony Thomas Vermaelen nie ukrywa, że nie może się doczekać początku nowego sezonu i nie ukrywa, że ostatnie rozgrywki były dla niego koszmarem. Belg stracił praktycznie cały ubiegły sezon z powodu kontuzji.

Primera Division. Sprawdź terminarz nadchodzącego sezonu - kliknij tutaj!

Vermaelen trafił do Barcelony w lecie ubiegłego roku z Arsenalu, ale z powodu ogromnych problemów ze ścięgnem udowym zadebiutował dopiero w ostatniej kolejce ostatniego sezonu Primera Division.

Drużyna Luisa Enrique zdobyła w ostatnich rozgrywkach potrójną koronę - mistrzostwo Hiszpanii i Puchar Króla oraz Puchar Mistrzów. Vermaelen podkreślił jednak, że jego wkład w te sukcesy był znikomy.

Reklama

"Dostałem medale, ale nie czuję się jak ktoś, kto właśnie wygrał potrójną koronę. Byłem bardzo szczęśliwy i dumny, że jestem zawodnikiem Barcelony, ale mój wkład w ostatnie sukcesy był bardzo niewielki" - powiedział Belg.

"Ostatni rok był dla mnie okropny. Moja kontuzja była bolesna i naprawdę trudno było ją wyleczyć. Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, że jestem już zdrowy i czuję, że nogi znowu pracują dokładnie tak, jak powinny" - dodał Vermaelen.

"Jestem bardzo szczęśliwy z powodu tego, że znowu mogę grać. Nie wyobrażam sobie nic lepszego. Jestem gotowy na sto procent. Właśnie rozpoczęliśmy przygotowania do sezonu, dostałem ostatnio szansę gry w sparingu z Manchesterem United i cieszę się z tego" - zakończył obrońca Barcelony.

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama