Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Transfery. Gerson od stycznia będzie grał w Barcelonie?

​Ojciec Gersona - młodego gwiazdora Fluminense - twierdzi, że utalentowany pomocnik w styczniowym oknie transferowy trafi do FC Barcelona.

Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

18-letni Gerson to jeden z najbardziej utalentowanych brazylijskich zawodników. Piłkarza chciałyby mieć u siebie największe europejskie kluby, wśród nich Juventus, Atletico Madryt, Manchester City i FC Barcelona.

To właśnie ten ostatni zespół ma największe szanse na sprowadzenie reprezentanta młodzieżowej kadry Brazylii. Ojciec młodego zawodnika ujawnił, że w styczniowym oknie transferowym, gdy minie zakaz transferowy nałożony na Barcelonę, Gerson trafi właśnie do zespołu "Dumy Katalonii".

Reklama

"Gerson na razie zostaje w ekipie Fluminense. W styczniu mój syn przejdzie do Barcelony" - powiedział ojciec Brazylijczyka w rozmowie z El Mundo Deportivo.

"Doceniamy zainteresowanie ze strony wielkich klubów, bo to znak, że Gerson rozwija się harmonijnie, ale my podjęliśmy już decyzję. On chce występować w Barcelonie. To zawsze było jego marzenie, a ja wierzę, że Barcelona to doskonałe miejsce, by się rozwijać" - dodał.

"Gerson już teraz jest gotowy, by walczyć o miejsce w pierwszym zespole Barcy i ma ogromne możliwości. On będzie jednym z najlepszych zawodników na świecie w ciągu najbliższych dwóch lat" - nie ma wątpliwości ojciec Brazylijczyka.

Utalentowany gracz jest przez ekspertów porównywany do gwiazdora Juventusu Paula Pogby, ale ojciec zawodnika uważa, że dla Gersona wzorem jest rozgrywający Barcelony Andres Iniesta.

- Wszyscy mówią, że mój syn jest lustrzanym odbiciem Paula Pogby, ale moim zdaniem Gerson nie jest aż tak silnym zawodnikiem. Ma za to doskonałe wyczucie pozycji, potrafi się dobrze ustawić, a jego umiejętności techniczne przypominają mi trochę te, jakimi dysponuje Iniesta" - zakończył ojciec Brazylijczyka.

Liga brazylijska. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Reklama

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy

Rekomendacje