Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Sergio Ramos ma dość Realu Madryt i chce odejść

Sergio Ramos podjął nieodwołalną decyzję, że opuszcza Real Madryt - twierdzi hiszpańska prasa. Piłkarzowi nie chodzi o pieniądze, ale o sposób traktowania przez władze klubu.

"Marca" poinformowała, że drugi kapitan Realu ma dość i nie zamierza już negocjować, tylko jak najszybciej chce zmienić klub.

Reklama

Dla wielu fanów jest to spore zaskoczenie, bo Sergio Ramos jest jedną z ikon "Królewskich" i naturalnym kandydatem do przejęcia opaski kapitana Realu po Ikerze Casillasie.

Piłkarz jest jednym z liderów zespołu, a zarabia kilkakrotnie mniej niż Cristiano Ronaldo. Hiszpańskie media twierdzą jednak, że to nie same pieniądze są obecnie źródłem konfliktu, a pogarszające się stosunki z prezydentem klubu Florentino Perezem.

Piłkarz czuje się niedoceniony i pokrzywdzony tym, że wątpi się w jego profesjonalizm i oddanie klubowi. Nie może wybaczyć szefom klubu, że oskarżono go o dbanie jedynie o kwestie finansowe.

Decyzja o opuszczeniu Realu, z którym związany był od 2005 roku, nie jest łatwa, ale z pewnością pomogły podjąć ją władze Manchesteru United, które zaoferowały Ramosowi kontrakt wart 12 mln euro, a więc o połowę wyższy niż obecny.

Angielską potęgę stać na zapłacenie wielkich pieniędzy za Ramosa, ale "Królewscy" zdają sobie sprawę, że jego odejście byłoby potężnym ciosem dla zespołu. Dwa-trzy miliony euro na podwyżkę dla kluczowego piłkarza nie stanowi problemu nie do przejścia dla takiego giganta jak Real. Ale czy uda się odbudować zaufanie?

Dowiedz się więcej na temat: Sergio Ramos | Real Madryt | Manchester United | transfery