Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Sandro Rosell zrezygnował ze stanowiska prezesa FC Barcelona!

Prezes FC Barcelona Sandro Rosell podał się w czwartek wieczorem do dymisji. Powodem było wszczęcie prokuratorskiego śledztwa w sprawie transferu brazylijskiego piłkarza Neymara, który pół roku temu przeszedł do katalońskiego klubu z brazylijskiego Santosu.

Rosell swoją decyzję przekazał wiceprezesom Josepowi Marii Bartomeu i Javierowi Fausowi, którzy dzisiaj odwiedzili go w jego domu.

Cała trójka plus wiceprezes Joanjo Castillo, generalny dyrektor Antoni Rossich i kierownik ds. komunikacji Albert Montagut wzięli udział w specjalnym posiedzeniu zarządu, na którym były także omawiane plany klubu na przyszłość.

"Nie chcę, aby niesprawiedliwy atak wpłynął negatywnie na wizerunek klubu i dlatego myślę, że mój etap pracy w Barcelonie dobiegł końca" - oświadczył Rosell na konferencji prasowej, zorganizowanej bezpośrednio po nadzwyczajnym posiedzeniu władz klubu.

Reklama

Władze w Barcelonie do końca kadencji Rosella, która upływa w 2016 roku, przejmie wiceprezes Bartomeu. Rosell stał za sterami klubu od 2010 roku.

Presja na Rosellu wzmogła się po tym, jak w środę sędzia Pablo Ruz zgodził się na rozpatrzenie sprawy wniesionej przez jednego z członków klubu, tzw. socio, Jordiego Casesa za domniemane sprzeniewierzenie funduszy przy transferze Neymara z Santosu w czerwcu ubiegłego roku.

Rosell cały czas twierdził, że na pozyskanie Brazylijczyka wydał 57,1 miliona euro, ale w mediach zaczęły krążyć sumy o wiele większe, dochodzące nawet do 95 milionów euro.

Według dziennika "El Mundo", różnicę mistrz Hiszpanii miał przekazać rodzinie piłkarza jako gwarancję za transfer.

W styczniu hiszpańskie ministerstwo spraw publicznych wykazało realizację przelewu opiewającego na 40 mln euro z rachunku FC Barcelony na konto należącej do ojca Neymara spółki N&N.

Jak dowiedziały się media, hiszpański wymiar ścigania wystąpił już o dokumenty w sprawie transferu Neymara do FIFA, spółki Deloitte oraz Santosu FC i FC Barcelony.


Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy