Dziennik Barcy i Realu

Real Madryt wygrał z PSG w meczu towarzyskim

Real Madryt pokonał Paris Saint-Germain 1-0 w towarzyskim meczu, który odbył się w czwartek w stolicy Kataru - Dausze.

Jedynego gola spotkania już w 19. minucie strzelił Jese na oczach rozentuzjazmowanej publiczności, która faworyzowała hiszpańską drużynę, mimo że to mistrzowie Francji mają katarskiego właściciela.

Jese wykorzystał podanie Alvara Moraty nie dając szans Salvatore Sirigu. Pierwsza połowa obfitowała w sytuacja podbramkowe, ale jedyne trafienie zanotowali "Królewscy".

Dwie minuty przed golem wyśmienitą okazję miał Edinson Cavani, ale jego strzał z bliska obronił Diego Lopez.

Tuż po zmianie stron bliski wyrównania był natomiast Zlatan Ibrahimović po strzale głową, jednak sędziowie dopatrzyli się pozycji spalonej.

Obaj trenerzy - Carlo Ancelotti (Real) i Laurent Blanc (PSG) dokonali mnóstwa zmian, ale więcej bramek nie padło.

Paris Saint-Germain - Real Madryt 0-1 (0-1)

Bramka - Jese (19.).

Paris Saint-Germain: Sirigu - van der Wiel (74. Camara), Alex (46. Marquinhos), Thiago Silva, Diagné (46. Maxwell) - Verrati (62. Pastore), Motta (62. Rabiot), Matuidi (73. Ongenda) - Cavani (62. Ménez), Ibrahimović (73. Coman), Lavezzi (46. Lucas Moura).

Real: Diego López (46. Jesús Fernández) - Arbeloa (46. Carvajal), Ramos (46. Llorente), Nacho (46. Pepe), Casado (46. Marcelo) - Xabi Alonso (46. Casemiro), Illarramendi (46. Modrić) - Jesé (46. di María), José Rodríguez (46. Isco), Ronaldo (46. Jaime) - Morata (46. Benzemá).

Sędziował Abdulrahman Al-Jassim (Katar). Widzów: 25 000.