Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Real Madryt najbogatszym klubem piłkarskim Europy

​Real Madryt po raz jedenasty z rzędu zajął pierwsze miejsce na liście 20 najbogatszych klubów Europy wg raportu firmy Deloitte. Dochody 20 najbogatszych zespołów na Starym Kontynencie wzrosły o 6,6 mld euro - jest to nowy rekord.

Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!

Analitycy firmy Deloitte zbadali sytuację finansową europejskich klubów w sezonie 2014/2015. Kluczowy wniosek? Dochody 20 najbogatszych zespołów na Starym Kontynencie wzrosły o 6,6 mld euro - jest to nowy rekord.

Reklama

Real prowadzi w zestawieniu, druga jest natomiast Barcelona, która zepchnęła na trzecie miejsce w rankingu Manchester United. Do pierwszej "piątki" załapały się jeszcze Paris Saint-Germain i Bayern Monachium.

Kolejne miejsca na liście Deloitte zajmują czołowe angielskie kluby - Manchester City, Arsenal, Chelsea i Liverpool. Wysoko jest także Tottenham Hotspur.

Eksperci Deloitte układają listę w oparciu o kryterium dochodów. Nie są brane pod uwagę ewentualne długi klubów.

Najbogatsze kluby Europy 2014/2015:

1. Real Madryt: 577 mln €

2. Barcelona: 560,8 mln €

3. Manchester United: 519,5 mln €

4. Paris Saint-Germain: 480,8 mln €

5. Bayern Monachium: 474 mln €

6. Manchester City: 463,5 mln €

7. Arsenal: 435,5 mln €

8. Chelsea: 420 mln €

9. Liverpool: 391,8 mln €

10. Juventus: 323,9 mln €

Wasze komentarze
No hate

Wyrażaj emocje pomagając!

Grupa Interia.pl przeciwstawia się niestosownym i nasyconym nienawiścią komentarzom. Nie zgadzamy się także na szerzenie dezinformacji.

Zachęcamy natomiast do dzielenia się dobrem i wspierania akcji „Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy” na rzecz najmłodszych dotkniętych tragedią wojny. Prosimy o przelewy z dopiskiem „Dzieciom Ukrainy” na konto: ().

Możliwe są również płatności online i przekazywanie wsparcia materialnego. Więcej informacji na stronie: Fundacja Polsat Dzieciom Ukrainy.

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL

Polecamy