Dziennik Barcy i Realu

Real - Atletico 2-2. "Królewscy" odpadli z Pucharu Króla

Real Madryt nie obroni Pucharu Króla. "Królewskim" nie udało się odrobić dwubramkowej straty z pierwszego derbowego meczu z Atletico (0-2). W rewanżu padł remis 2-2. Goście bili rekordy najszybciej zdobytych przez nich goli na Santiago Bernabéu.

Puchar Króla - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

"Królewscy" mieli odrabiać straty, a tymczasem już w 48. sekundzie stracili gola! Atletico skontrowało, Antoine Griezmann znakomicie rozprowadził akcję i dograł na czystą pozycję do Fernando Torresa, a snajper gości pewnie strzelił bez przyjmowania piłki i Keylor Navas był bez szans.

W 20. minucie z wolnego z prawej strony dośrodkował Toni Kroos, a w polu karnym walkę w powietrzu wygrał Sergio Ramos i strzałem głową zdobył wyrównującego gola.

Cztery minuty później przed szansą stanął Cristiano Ronaldo, ale w ostatniej chwili zablokował go Mario Suarez. Real chciał iść za ciosem i szturmował bramkę rywali, a Atletico broniło się na 20. metrze. Ronaldo znów miał świetną okazję w 29. minucie, ale i tym razem został zablokowany. Po chwili w polu karnym Atletico zakotłowało się po strzale Jamesa Rodrigueza, ale i tym razem gościom udało się "zamurować" bramkę. Bronili się dość rozpaczliwie, jednak skutecznie.

Druga połowa rozpoczęła się niemal identycznie, jak pierwsza! Znów kontra, kolejny błąd Ramosa i ponownie gola strzela Torres, tyle że już w 36. sekundzie!

W 54. minucie Gareth Bale dośrodkował z lewego skrzydła na 5. metr, a Cristiano Ronaldo głową strzelił drugiego gola dla "Królewskich".

Po chwili boisko musiał opuścić Pepe, który ucierpiał w starciu podbramkowym. Obrońca Realu schodził z murawy trzymając się za obolałe żebra.

Im bliżej końca, tym mniej futbolu, a więcej złośliwości i ostrych fauli.

Atletico w ćwierćfinale zmierzy się z lepszym z pary Barcelona - Elche. W pierwszym spotkaniu "Duma Katalonii" rozbiła rywali 5-0. Rewanż dziś o godz. 22.

1/8 finału:

Real Madryt - Atletico Madryt 2-2 (1-1)

Bramki: 0-1 Fernando Torres (1.), 1-1 Sergio Ramos (20.), 1-2 Fernando Torres (46.), 2-2 Cristiano Ronaldo (54.).

Pierwszy mecz: 0-2.