Dziennik Barcy i Realu

Puchar Króla: Malaga - Barcelona 2-4

Barcelona pokonała na wyjeździe po pełnym dramaturgii meczu Malagę 4-2 w rewanżowym starciu ćwierćfinału Pucharu Króla i awansowała do półfinału. Zmierzy się w nim z Realem Madryt. Drugą parę tworzą Sevilla i Atletico Madryt.

Puchar Hiszpanii - zobacz wyniki, strzelców, składy i terminarz

Barcelona objęła prowadzenie w 9. minucie po akcji Daniego Alvesa i "główce" Pedro. Gospodarze szybko odpowiedzieli golem Joaquina (znakomita asysta Dudy). Ten wynik premiował Malagę (w minioną środę wywiozła remis 2-2 z Camp Nou), z kolei Katalończycy grali nerwowo i niedokładnie.

W 19. minucie gospodarze domagali się rzutu karnego po tym, jak piłka odbiła się od ręki interweniującego we własnym polu karnym Gerarda Pique.

Mimo że Barca nie prezentowała formy, do jakiej przyzwyczaiła swoich fanów, potrafiła wypracować sytuacje bramkowe. W 24. minucie Lionel Messi przeciął podanie tuż przed polem karnym rywali i błyskawicznie znalazł się w sytuacji sam na sam z bramkarzem, ale Carlos Kameni obronił strzał. W 35. minucie Andres Iniesta trafił w poprzeczkę! Po chwili Messi nie dał szans bramkarzowi na skuteczną interwencję, ale piłkę sprzed linii bramkowej wybił Weligton.

Barca ruszyła do ataków od pierwszego gwizdka w drugiej połowie i już po trzech minutach odzyskała prowadzenie. Iniesta idealnie dośrodkował do zostawionego bez krycia Pique, a ten, jak rasowy napastnik, wpakował piłkę tuż przy słupku.

W 68. minucie po akcji Katalończyków pod bramką Malagi zwijał się z bólu Cesc Fabregas, któremu jeden z rywali nadepnął na udo. Gospodarze jednak nie wybili piłki na aut, a arbiter nie przerwał gry i Roque Santa Cruz zamienił kontrę na wyrównującego gola.

Osiem minut później "Duma Katalonii" po raz trzeci objęła prowadzenie. Iniesta z Fabregasem przeprowadzili efektowną dwójkową akcję, którą pierwszy z nich wykończył celnym strzałem. Po chwili na prawym skrzydle uciekł Dani Alves, dośrodkował do Messiego i po jego "główce" było 4-2.

Barcelonę poprowadził Jordi Roura, asystent Tito Vilanovy. Szkoleniowiec Barcy poleciał do USA na 10 dni, by podać się kolejnym badaniom stanu zdrowia po drugiej operacji nowotworu ślinianek.

Tuż przed tym, jak rozpoczął się mecz na Estadio La Rosaleda, z awansu cieszyli się piłkarze Atletico Madryt, którzy w rewanżu zremisowali z Betisem 1-1, a w pierwszym spotkaniu wygrali 2-0. W środowych meczach awans zapewniły sobie Sevilla (pokonała Real Saragossa 4-0; w pierwszy starciu 0-0) i Real Madryt (remis z Valencią 1-1, a wcześniej 2-0).

Terminy półfinałów to 30 stycznia i 27 lutego.

Mirosław Ząbkiewicz

Malaga - Barcelona 2-4 (1-1)

Zobacz raport meczowy

W pierwszym meczu: 2-2, awans - Barcelona.

Dowiedz się więcej na temat: Puchar Hiszpanii | FC Barcelona | Lionel Messi | Malaga CF | Tito Vilanova