Dziennik Barcy i Realu

Puchar Hiszpanii: Real Madryt - Valencia CF 2-0

Real Madryt na własnym boisku pokonał 2-0 Valencię w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Króla. Rewanż za tydzień. Był to 600. mecz w roli trenera dla Jose Mourinha.

"Królewscy" rozpoczęli mecz od odważnej akcji Cristiano Ronaldo, który przedarł się środkiem boiska i został sfaulowany 28 metrów od bramki gości. Sam poszkodowany uderzył mocno z rzutu wolnego, ale minimalnie przestrzelił.

W 9. minucie Real powinien objąć prowadzenie, ale Luka Modrić nieznacznie chybił w dobrej sytuacji.

Po mocnym początku gospodarzy, coraz śmielej zaczęła atakować Valencia.  W 17. minucie groźnie główkował Jonas, ale Iker Casillas nie dał się zaskoczyć.

W 35. minucie ten sam zawodnik uderzył zza pola karnego, ale piłka poszybowała tuż nad okienkiem bramki Realu. Chwilę później ponownie Jonas zatrudnił Casillasa, ale ten instynktownie obronił strzał z bliska.

Odpowiedź Realu była zdecydowana. W 37. minucie gospodarze rozegrali koronkową akcję, którą zakończył celnym strzałem Karim Benzema.

W drugiej połowie Valencia dążyła do wyrównania, a "Królewscy" próbowali zapewnić sobie większą zaliczkę przed meczem rewanżowym.

Bliski szczęścia był napastnik gości Roberto Soldado, ale sędzia odgwizdał spalonego, którego nie było.

W 73. minucie Fabio Coentrao dośrodkował płasko z lewej strony, a Andres Guardado wpakował piłkę do własnej bramki i zrobiło się 2-0.

Pięć minut później Ronaldo w znakomitej okazji trafił w bramkarza gości. Po chwili Portugalczyk odebrał piłkę obrońcy Valencii, ale nie trafił w bramkę Vicente Guaity.

Jubileusz 600. meczu w roli trenera świętował we wtorek Jose Mourinho. Portugalczyk po raz 149. wystąpił w tej roli w Realu. Dłużej - w 185. spotkaniach - prowadził tylko Chelsea Londyn.

Real Madryt - Valencia CF 2-0 (1-0)

Bramki: 1-0 Benzema (37.), 2-0 Guardado (73. samobójcza)