Dziennik Barcy i Realu

Puchar Hiszpanii: Real - Atletico 3-0 w półfinale

Real Madryt pokonał 3-0 obrońcę tytułu, zespół Atletico w wielkich derbach stolicy Hiszpanii i jest o krok od awansu do finału Pucharu Króla. Rewanż zaplanowano na 11 lutego.

W barwach gospodarzy wystąpił obchodzący 29. urodziny Cristiano Ronaldo. Portugalczyk co prawda został zawieszony na trzy mecze za czerwoną kartkę w meczu ligowym z Athletikiem Bilbao, ale kara obowiązuje tylko w Primera Division. Zabrakło natomiast Garetha Bale'a, który jest świeżo po kontuzji.

Początek spotkania należał do Realu, groźnie główkował Karim Benzema po rzucie rożnym Luki Modricia. Goście też próbowali nieśmiało atakować i Iker Casillas musiał być czujny.

W 17. minucie "Królewscy" objęli prowadzenie. Pepe zdecydował się na strzał z 20 metrów, a odbita od Emiliana Insuy piłka zmyliła Thibauta Courtoisa i wpadła do siatki.

Kwadrans później bramkarz Atletico nie dał się zaskoczyć, broniąc strzały Jese Rodriqueza i Modricia.

W 57. minucie Real prowadził już 2-0. Angel Di Maria posłał między nogami rywala prostopadłą piłkę przed bramkę gości, a Jese lekkim strzałem obok nogi zaskoczonego Courtoisa podwyższył.

Diego Godin był o włos od zdobycia w 72. minucie kontaktowej bramki, ale Modrić ofiarną interwencją wybił piłkę z linii bramkowej.

Za chwilę było już 3-0 dla gospodarzy. Di Maria uderzył z dystansu, a odbita tym razem od Mirandy piłka zaskoczyła bramkarza gości.

W doliczonym czasie gry Ronaldo wyłożył piłkę przed bramkę gości, lecz Alvaro Morata źle przyłożył nogę i z bliska spudłował.

Podopieczni Diega Simeone nie byli w stanie nic zdziałać w starciu z ekipą Carla Ancelottiego i są w bardzo trudnej sytuacji przed rewanżem.

Real - Atletico 3-0. Raport meczowy

Puchar Hiszpanii: wyniki, strzelcy, terminarz