Dziennik Barcy i Realu

Puchar Hiszpanii: Athletic Bilbao - FC Barcelona 1-2

Athletic Bilbao przegrał u siebie 1-2 z FC Barcelona w pierwszym meczu ćwierćfinałowym Pucharu Hiszpanii. Rewanż za tydzień.

Co? Gdzie? Kiedy? Bądź na bieżąco i sprawdź Sportowy Kalendarz!

Gospodarze zaczęli mecz odważnie, ale już w 18. minucie zostali skarceni przez obrońców tytułu.

Na prawej stronie boiska gracze Barcy łatwo uwolnili się spod opieki rywali. Nikt nie zajął się Ivanem Rakiticiem, który dograł przed bramkę, a Munir wpakował piłkę do siatki.

Sześć minut później Katalończycy byli lepsi od Basków już o dwie bramki. Tym razem Barcelona zaatakowała lewą stroną. Na własnym przedpolu środkowi obrońcy Athleticu popełnili festiwal błędów, które wykorzystał Neymar.

W składzie Barcy nie było Leo Messiego i Luisa Suareza, ale drużyna Luisa Enrique radziła sobie znakomicie.

Mimo kilku okazji do zdobycia bramki kontaktowej po przerwie, gospodarze długo nie mogli pokonać Marca-Andre ter Stegena. Udało się to dopiero w 89. minucie, gdy rozmiary porażki zmniejszył Aritz Aduriz.

W drugim dzisiejszym meczu Celta Vigo zremisowała 0-0 z Atletikiem Madryt.

Athletic Bilbao - FC Barcelona 1-2. Raport meczowy

Puchar Hiszpanii: wyniki, strzelcy, terminarz

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Athletic Bilbao | Puchar Hiszpanii