Dziennik Barcy i Realu

Puchar Eusebia: Benfica Lizbona - Real Madryt 5-2

​Real Madryt przegrał z Benficą Lizbona 2-5 w meczu o Puchar Eusebia, który odbył się na Estadio da Luz.

Trener "Królewskich" Jose Mourinho oczywiście nie wystawił wszystkich swoich najlepszych zawodników, co uwidoczniło się głównie w obronie, ale raczej nie spodziewał się takiej klęski.

Pierwsza połowa jej jeszcze nie zapowiadała, choć gospodarze bardzo szybko objęli prowadzenie. Już w czwartej minucie Antonia Adana pokonał Javi Garcia. Potem jednak dwa razy do siatki trafił Jose Callejon, ale mistrzowie Hiszpanii prowadzeniem cieszyli się tylko minutę. W 22. wyrównał Axel Witsel.

W drugiej połowie bramki zdobywali już tylko piłkarze Benfiki. Dwie Enzo Nicolas Perez, a jedną Luis Martins. Tym samym piłkarze z Lizbony wywalczyli trzeci Puchar Eusebia, legendy portugalskiej piłki, który sam wręczał im tę nagrodę, mimo że w trakcie Euro 2012 doznał udaru i ostatnio się leczył.