Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Real Madryt - Rayo Vallecano 5-0

Real wreszcie zwycięski. Piłkarze z Madrytu przełamali niemoc i w meczu 31. kolejki La Liga pokonali 5-0 Rayo Vallecano. "Los Blancos" wciąż zajmują trzecie miejsce w tabeli Primera Division.

"Królewscy" po dwóch ligowych porażkach z rzędu musieli pokonać lokalnego rywala, by utrzymać się w walce o tytuł mistrzowski.

Po kwadransie przymiarek Real wreszcie uderzył celnie. Gareth Bale zagrał do Cristiana Ronalda, a ten wpadł w pole karne między czterech obrońców i strzałem w długi róg nie dał szans Rubenowi Andrade.

W 38. minucie toczonego w ulewnym deszczu spotkania gospodarze wyprowadzili kontrę. Bale pędził z futbolówką w kierunku bramkarza gości, lecz zamiast trafić do siatki Rayo, "obudził kreta", kopiąc butem w murawę, a nie w piłkę.

Dziesięć minut po przerwie podopieczni Carla Ancelottiego piękną akcją podwyższyli prowadzenie. Bale podał z prawej strony, Ronaldo wyłożył piłkę Danieloi Carvajalowi, a ten zdobył swą pierwszą bramkę dla "Królewskich".

W 65. minucie bliski zdobycia kontaktowej bramki był Jonathan Viera. Piłka po jego strzale z rzutu wolnego o centymetry minęła bramkę Diega Lopeza.

Trójkowa akcja Ronaldo - Angel Di Maria - Bale przyniosła Realowi kolejnego gola, którego autorem był Walijczyk, pakujący piłkę z pięciu metrów do pustej bramki gości.

Minęły dwie minuty, a Bale znów trafił do siatki Rayo. Po dośrodkowaniu piłki w pole karne gospodarzy i wybiciu jej na 30. metr, do futbolówki dopadł Bale, przebiegł z nią dobre 70 metrów i strzałem przy słupku pokonał Andrade.

W 78. minucie wyśmienitym trafieniem popisał się, wprowadzony pięć minut wcześniej, Alvaro Morata. Piłkarz "Królewskich" uderzył prawą nogą z narożnika pola karnego i umieścił piłkę w okienku bramki Rayo.

Od 82. minuty goście grali w osłabieniu. Z powodu kontuzji boisko opuścił Jose Carlos, lecz nikt nie mógł go zastąpić, gdyż limit zmian był już wykorzystany.

W sobotę komplet zwycięstw odniosły zespoły walczące o mistrzostwo Hiszpanii. Oprócz Realu wygrało też prowadzące w tabeli Atletico, które pokonało 2-1 na wyjeździe Athletic Bilbao.

Niedaleką wyprawę miała FC Barcelona, która w derbach zwyciężyła 1-0 Espanyol.

W tabeli Atletico o punkt wyprzedza Barcelonę i o trzy - Real.

Real Madryt - Rayo Vallecano 5-0. Raport meczowy

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy, terminarz