Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Real Madryt - Celta Vigo 2-0

Real Madryt bez większego wysiłku pokonał Celtę Vigo 2-0 w meczu ósmej kolejki hiszpańskiej Primera Division.

Primera Division: Terminarz, wyniki, strzelcy, składy, tabela. LIVE

Przed meczem z Celtą Vigo Real Madryt tracił aż osiem punktów do prowadzącej w tabeli FC Barcelony i tyle samo do Atletico Madryt, i nie mógł sobie pozwolić na dalsze straty.

Pierwsza połowa przebiegała pod dyktando gospodarzy, którzy strzelali w tym czasie jedenaście razy w kierunku bramki Sergio Conde, ale tylko dwa z tych strzałów były celne.

"Królewscy" bardzo szybko, bo już w 11. minucie "ugryźli" Celtę, a gol Gonzalo Higuaina był tyleż piękny, co bardzo przypadkowy. Argentyńczyk atakował lewą stroną, zdecydował się na dośrodkowanie, a uderzona lewą nogą piłka wpadła "za kołnierz" bramkarzowi gości.

Do przerwy nie było wielkich emocji. Na drugą połowę nie wyszedł już Kaka, który chyba zawiódł oczekiwania Jose Mourinho. Brazylijczyka zastąpił Angel Di Maria.

W 63. minucie zupełnie niepilnowany Cristiano Ronaldo zbyt długo przyjmował piłkę w polu karnym gości, aż zdenerwował tym czekającego na nią przed bramką Higuaina. Sytuację wyjaśnili wracający obrońcy Celty.

Cztery minuty później Ronaldo zagrał w pole karne do Mesuta Oezila, a Gustavo Cabral przewrócił reprezentanta Niemiec. Jedenastkę bardzo pewnie zamienił na bramkę Ronaldo.

Real chciał wygrać ten mecz jak najmniejszym nakładem sił i to się mu udało. Celta nie miała w sobotnim spotkaniu prawie żadnych argumentów, choć w końcówce Iker Casillas dwa razy zmuszony został do poważniejszych interwencji.

W najbliższą środę "Królewscy" w meczu Ligi Mistrzów zagrają w Dortmundzie z Borussią.

Real Madryt - Celta Vigo 2-0 (1-0)

Bramki: Gonzalo Higuain (11.), Cristiano Ronaldo (67. z karnego)