Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Real Madryt - Athletic Bilbao 5-1

W meczu z podtekstami politycznymi bardzo dobrze grający Real Madryt rozgromił Athletic Bilbao. Symbol Hiszpanii zaaplikował aż pięć bramek przedstawicielowi Kraju Basków, tracąc tylko jedną.

Real prowadził 1-0 od dwunastej minuty. Wtedy to znakomitym kilkudziesięciometrowym podaniem popisał się Luka Modrić. Karim Benzema z małymi kłopotami opanował piłkę, a potem mimo interwencji obrońcy przelobował bramkarza Gorkę Iraizoza. Ostatecznie bramkę zapisano jako samobójczą Jonowi Aurtenetxe. Wydaje się, że Benzema i Aurtenetxe kopnęli piłkę niemal równocześnie.

W 30. minucie Mesut Oezil dośrodkował z rzutu wolnego, a Sergio Ramos z najbliższej odległości głową wpakował piłkę do bramki Athleticu.

Minęły tylko dwie minuty, a Real prowadził już 3-0. Benzema przyjął piłkę w polu karnym i kapitalnym strzałem lewą nogą w "długi" róg nie dał szans Iraizozowi.

Gdy wydawało się, że kolejne gole dla "Królewskich" są tylko kwestią czasu, niespodziewanie z bramki cieszyli się goście. Andoni Iraola z prawej strony zagrał piłkę wzdłuż szesnastki, a zupełnie niepilnowany Ibai Gomez płaskim strzałem przy słupku zaskoczył Ikera Casillasa.

Do przerwy mało widoczny był, grający z podbitym okiem (to pamiątka po ostatnim meczu ligowym z Levante) Cristiano Ronaldo.

Od początku drugiej połowy na boisku w zespole Athleticu pojawił się napastnik Fernando Llorente. To był znak, że goście jeszcze nie złożyli broni.

W 57. minucie piłkarze z Madrytu wybili jednak Baskom z głów marzenia o dobrym wyniku. Wreszcie błysnął Ronaldo, znakomicie podając do Benzemy. Francuz wyłożył piłkę przed bramkę Oezilowi, a ten tylko dopełnił formalności.

Kwadrans później Sami Khedira podwyższył na 5-1 mocnym strzałem z 12 metrów. Przy tym uderzeniu błąd popełnił Iraizoz.

W drugiej połowie dużo aktywniejszy był Ronaldo, ale brakowało mu szczęścia w sytuacjach podbramkowych.

To ósma wygrana Realu Madryt w tym sezonie. "Królewscy" wciąż tracą osiem punktów do FC Barcelony, która wygrała 3-1 z Realem Saragossa.

Primera Division: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO