Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: FC Barcelona - Celta Vigo 3-0

FC Barcelona nie rezygnuje z walki o tytuł mistrza Hiszpanii. Po wygraniu Gran Derbi, w środowy wieczór piłkarze Gerarda Martina pokonali 3-0 Celtę Vigo. Niestety dla Barcy i jej fanów, kontuzji kolana doznał bramkarz Victor Valdes.

Katalończycy wyszli na prowadzenie już w szóstej minucie za sprawą Neymara, którego Johan Cruyff nazwał ostatnio wielkim problemem klubu, ze względu na zbyt wysokie zarobki.

Brazylijczyk trafił do bramki, wykorzystując podanie z prawej strony Alexisa Sancheza.

Już w 25. minucie zakończył się mecz dla bramkarza Barcy Victora Valdesa. Broniąc rzut wolny gości Valdes nabawił się kontuzji kolana i został zwieziony z boiska. Według wstępnej diagnozy podstawowy bramkarz "Dumy Katalonii" ma zerwane więzadła w kolanie i czeka go minimum pół roku przerwy. Oznacza to, że Valdes sezon ma już z głowy i prawdopodobnie nie pojedzie na mundial do Brazylii. Jego miejsce na boisku zajął Jose Manuel Pinto.

Po półgodzinie gry "Duma Katalonii" prowadziła już 2-0, a bramkę zdobył Leo Messi. Argentyńczyk ograł bramkarza Celty po prostopadłym podaniu od Andresa Iniesty.

W 52. minucie błysnął w bramce Barcy Pinto, broniąc strzał z kilku metrów Matiasa Fernandeza i dobitkę Santiago Lorenzo.

Kwadrans później swego drugiego gola zdobył Neymar. Alexis zagrał długą piłkę do Brazylijczyka, a ten, przy biernej postawie obrońców, mocnym strzałem pokonał Yoela Rodrigueza.

W 77. minucie wszyscy na Camp Nou zadrżeli, gdy Pinto popełnił błąd, a próbując go naprawić zderzył się ze słupkiem. Gracz z pola w bramce Barcy? Przez moment tak się wydawało. Ostatecznie Pinto zdecydował, że jest w stanie kontynuować grę.

FC Barcelona - Celta Vigo 3-0. Raport meczowy

Primera Division: wyniki, tabela, strzelcy

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | celta vigo | Primera Division | Neymar | Victor Valdes