Dziennik Barcy i Realu

Primera Division: Celta Vigo - FC Barcelona 2-2

Celta Vigo zremisowała 2-2 z FC Barcelona w meczu 29. kolejki hiszpańskiej Primera Division. Niezwykłego wyczynu dokonał Leo Messi, który zdobył gola w 19. kolejnym meczu ligowym, tym samym pokonując bramkarzy wszystkich rywali Barcelony w Primera Division w 19 meczach z rzędu.

Przed dzisiejszym spotkaniem Messi strzelał bramki w każdym z ostatnich 18 meczów ligowych, a do kompletu piłkarzowi Barcelony brakowało tylko trafienia z Celtą Vigo.

Argentyńczyk po raz ostatni nie zdobył gola w Primera Division na początku listopada ubiegłego roku. W kolejnych spotkaniach zawsze wpisywał się na listę strzelców. W ten sposób, razem z dzisiejszym meczem, aż 29-krotnie (łącznie na koncie ma 43 bramki w tym sezonie) pokonał bramkarzy 19 hiszpańskich klubów.

Wcześniej Messi tylko raz uzyskał bramkę w meczu z Celtą, ale miało to miejsce przed kilkoma laty.

W 38. minucie gospodarze zaskoczyli rywali, rozgrywając w polu karnym Barcelony koronkową akcję, którą zwieńczył celnym strzałem Natxo Insa uprzedzając bramkarza gości Jose Manuela Pinto.

Barca odpowiedziała jeszcze przed przerwą. Messi wypuścił w bój Tello, a ten z narożnika pola karnego precyzyjnym strzałem od słupka pokonał Javiego Varasa.

W 73. minucie Tello odwdzięczył się Messiemu idealnym podaniem, a Argentyńczyk z kilku metrów trafił do bramki Celty.

Tuż przed końcem meczu Borja Oubina efektowną główką doprowadził do wyrównania.

- Wyczyn Leo to coś niespotykanego. Fakt, że każdemu z rywali po kolei strzelił bramkę tylko podkreśla jego wielkość, ale i ma znaczenie dla naszej drużyny - przyznał na konferencji prasowej drugi trener Barcelony Jordi Roura, który po raz kolejny prowadził zespół w zastępstwie Tita Vilanovy, choć ten wrócił już do Hiszpanii z kuracji nowotworowej w Nowym Jorku.

Jego zdaniem, gol stracony w końcówce nie świadczy o tym, że piłkarze byli myślami już przy spotkaniu z Paris Saint Germain w Lidze Mistrzów.

- Nie myśleliśmy o wtorku. Liga jest dla nas zbyt ważna. Po prostu przydarzyła nam się chwila dekoncentracji - ocenił.

Co innego można myśleć, patrząc na skład wicemistrza Hiszpanii. Z powodu kontuzji zabrakło w nim Carlesa Puyola, Jordiego Alby i Xaviego, a na ławce rezerwowych mecz rozpoczęli Andres Iniesta, Sergio Busquets i David Villa.

Celta Vigo - FC Barcelona 2-2. Raport meczowy

Primera Division: Wyniki, strzelcy, tabela. NA ŻYWO

Dowiedz się więcej na temat: FC Barcelona | Primera Division