Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Mourinho: Cristiano Ronaldo źle znosił krytykę

Portugalczyk Jose Mourinho przyznał w jednym z wywiadów, że jako trener Realu Madryt miał jeden problem z Cristianem Ronaldem. Zdaniem szkoleniowca, który od nowego sezonu poprowadzi piłkarzy Chelsea Londyn, jego młodszy rodak źle znosił wytykanie mu błędów.

- Kiedy trener krytykuje zawodnika z taktycznego punktu widzenia, to robi to po to, aby ten się polepszył. On nie znosił tego zbyt dobrze. Może myślał, że wie już wszystko i nie jestem w stanie mu pomóc w rozwoju - powiedział Mourinho w programie Punto Pelota w hiszpańskiej telewizji.

Portugalczyk podkreślił, że taktyka "Królewskich" była przygotowywana pod 28-letniego piłkarza.

Reklama

- Stwarzaliśmy wspaniałe sytuacje, w których mógł w pełni pokazać swój potencjał i zmieniać je na gole i rekordy - ocenił trener, który przez trzy lata pracował w Realu.

W mediach pojawiły się spekulacje, że Ronaldo po nieudanym dla ekipy z Madrytu sezonie, podobnie jak Mourinho opuści drużynę. Zaprzeczył temu prezes klubu Florentino Perez.

- Cristiano jest bezcenny. W przyszłym sezonie wygramy 10. raz Ligę Mistrzów, a on zdobędzie bramkę w finale - zapewnił fanów podczas internetowego czata zorganizowanego przez dziennik "El Mundo".

Dowiedz się więcej na temat: Jose Mourinho | Cristiano Ronaldo | Real Madryt