Reklama

Reklama

Dziennik Barcy i Realu

Messi ma zostać najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie

Lionel Messi zostanie najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie, tak wynika ze słów Josepa Marii Bartomeu, który pełni funkcję prezesa FC Barcelona.

Argentyńczyk po zakończeniu bieżącego sezonu ma podpisać nowy kontrakt z "Dumą Katalonii", w którym dostanie znaczącą podwyżkę. Ponadto władze klubu chcą go przekonać, aby do końca kariery występował na Camp Nou.

"Chcemy, żeby został najlepiej opłacanym piłkarzem na świecie i w lecie wszystko będzie uporządkowane" - powiedział Bartomeu, cytowany przez dziennik "AS".

"Nie sprzedamy go. Jest naszym zawodnikiem i mamy nadzieję, że zakończy tutaj karierę" - dodał.

Obecny kontrakt, który gwarantuje 26-letniemu Messiemu około 16 mln euro rocznie, plasuje Argentyńczyka nie daje mu palmy pierwszeństwa. Wyprzedzają go Cristiano Ronaldo z Realu Madryt i Wayne Rooney z Manchesteru United, którzy inkasują po milion euro więcej.

Reklama

Prezes Barcelony, który przejął funkcję po Sandrze Rosellu, odniósł się też do oświadczenia Carlesa Puyola. 35-letni obrońca zapowiedział we wtorek, że po zakończeniu sezonu odchodzi z klubu.

"Nie wiem, co będzie robił w najbliższej przyszłości, ale jestem przekonany, że tutaj wróci, ponieważ ma jeszcze nam wiele do zaoferowania. Był dla nas przykładem ze swoim duchem walki. To, co osiągnął w Barcelonie, jest niesamowite" - stwierdził Bartomeu.

Zobacz terminarz i tabelę Primera Division

Reklama

Reklama

Reklama

Strona główna INTERIA.PL