Marc-Andre ter Stegen może trafić do Manchesteru City
Manchester City wkracza do gry o Marca-Andre ter Stegena. Bramkarz Barcelony latem chce odejść z hiszpańskiego klubu. Pozyskaniem Niemca zainteresowany jest także Liverpool.
Premier League. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!
Primera Division. Wyniki, tabela i statystyki - kliknij tutaj!
Guardiola po zakończeniu bieżącego sezonu zostanie trenerem Manchesteru City. Hiszpan nie ukrywa, że zamierza solidnie przebudować drużynę, a właściciele klubu na nowych piłkarzy planują przeznaczyć ogromne kwoty.
Według ustaleń "Daily Telegraph", jednym z podstawowych celów "The Citizens" będzie pozyskanie nowego bramkarza.
Na celownik klubu trafił rezerwowy golkiper Barcelony Marc-Andre ter Stegen.
Niemiec twierdzi, że zbyt rzadko dostaje szansę gry w ekipie z Katalonii - w obecnym sezonie rozegrał w sumie 20 meczów, głównie w Lidze Mistrzów i Copa del Rey. W Primera Division bramki broni zwykle Claudio Bravo.
Znacznie większe szanse na regularne występy ter Stegen miałby w Manchesterze City, gdzie numerem jeden jest obecnie Joe Hart. Na korzyść Niemca przemawia także fakt, że doskonale gra on nogami, a to dla Guardioli ważny argument.
Jeśli Man City zdecyduje się pozyskać ter Stegena, angielski klub będzie musiał głęboko sięgnąć do kieszeni. Kontrakt Niemca z Barceloną wygasa bowiem w czerwcu 2019 roku, a jego wartość rynkowa wynosi około 15 mln euro.